Bu Sağlık Çalışanları Ödüllendirilecek

0
165

Bu Sağlık Çalışanları Ödüllendirilecek

O gece gözünü kırpmadan görev yapan ve görev yapmak için hastanelere koşan bütün sağlıkçılar ödüllendirilmeli. Birileri bankamatiklere marketlere koşarken sağlık çalışanları can kurtarmaya hastanelere koştu.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş 15 Temmuz’da görev yapan sağlık çalışanları için açıklama yaparak, darbe teşebbüsünün yaşandığı gece çalışan sağlık personelleri için ödül talep etti. Peki 15 Temmuz’da çalışan sağlık görevlileri ödül verilecek mi?

Sağlık-Sen’in Sağlık Bakanlığı’na yolladığı bir yazıda, darbeye karşı yapılan mücadeledeki takdir etme ve ödüllendirmenin emniyet mensuplarıyla sınırlı kalmaması gerektiğini vurguladı.. 15 Temmuz gecesi darbeye karşı direnen ve görev yapan emniyet çalışanlarının taltif ödemeleri yapılmaya başlanmıştı. Peki 15 Temmuz’da görev yapan sağlık çalışanlarına taltif ödemesi yapılacak mı?

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, o gece meydanlara çıkan, tankın önüne dikilen, kendisini mermilere hedef yapan, canı pahasına sağlık hizmeti sunan kimsenin, bunu bir beklenti içinde yapmadığını, vatanı, milleti ve ülkesinin geleceği için yaptığını açıkladı.

Darbenin başarısız olmasında vatansever emniyet ve silahlı kuvvetler mensuplarının payının görmezden gelinmeyeceğini belirten Memiş, “Darbenin önlenmesinde önemli görevler üstlenen emniyet teşkilatının ödüllendirilmesi, takdir edilecek bir davranıştır. Ancak, kamu görevlileri arasında ayrımcılık yapılmamalı, emniyet görevlileri yaptıkları hizmetten dolayı ödüllendirilirken, bu takdir özellikle Ankara ve İstanbul’da görev yapan başta 112 çalışanları olmak üzere bütün sağlık çalışanlarından da esirgenmemelidir.”dedi.

Memiş, bu sebeple, darbe teşebbüsünün olduğu gece şehit ve gazilerimize sağlık hizmeti sunumunda görev alan, darbe girişimi tekrarı endişesinin her an yaşandığı günlerde sağlık tesislerini boş bırakmayarak her türlü duruma karşı hazır bekleyen başta 112 çalışanları olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının da polisler gibi ödüllendirilmesinin hakkaniyetli bir davranış olacağını ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here