112 Çalışanlarına Geçmişe Dönük Yemek Parası

3
50

112 Çalışanlarına Geçmişe Dönük Yemek Parası

 112 Çalışanlarının  haklı kazanımı artık geriye doğru da işleyecek. Toplu sözleşme kazanımı olan bu sonu yeni uygulanıyor.
Dava dilekçesinde 112 çalışanlarına tayin bedelinin 01 Ocak 2016 tarihinden itibaren verileceğinin toplu sözleşme hükmünde yer aldığı belirtilerek uygulanma zorunluluğu bulunmasına rağmen bu tayın bedellerinin ödenmesinin 15 Eylül 2016 tarihinden itibaren geçerli olacağı ibaresi açıkça toplu sözleşme hükmüne aykırılık teşkil ettiğine dikkat çekildi.
Dava konusu iptali istenen ibarenin toplu sözleşmede 1 Ocak 2016 tarihinde yürürlüğe giren söz konusu tayin bedelinin verilmesi gerektiği hükmünü kısıtlayıcı şekilde 15 Eylül 2016 tarihinden itibaren geçerli olacağının belirtilmesi hakkın yasaya uygun şekilde kullanımına engel olduğuna vurgu yapılarak söz konusu hükmün yürütmesinin durdurularak iptaline karar verilmesi istendi.  Habersaglıkcilar.com olarak size en doğru bilgiyi ulaştırmaya çalışıyoruz.

3 YORUMLAR

  1. Nerdeyse diğer bütün iller kanuni hakkı olan geriye dönük yemek ücretini almasına rağmen İstanbul 112 çalışanları bu hakkından da yararlandırılmamaktadır. Bu da İstanbul 112 deki yıpratıcı bezdirici mobing çeşitlerinden biri olsa gerek. Türkiye nin en stresli ve zor şehrinde çalışan arkadaşlarımın Allah yardımcısı olsun. Orda çalışan insanlara ödül verilmesi gerekirken sürekli mobing haksız cezalandırmalar ve bu tür haksızlıklarla genç yaştaki meslektaşlarım meslekten soğutulmakta ve daha ilk yıllarında tükenmişlik sendromu yaşamaya başlamaktalar..Ve yine ceza verilir diye korkmakta ve sindirilmekteler.Att Paramedik Doktor aynı çatı altında çalışan bütün çalışma arkadaşlarımın Allah yar ve yardımcısı olsun ve bütün haksızlıklardan kurtarsın ve korusun ..Amin..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here