13 Sağlık Çalışanı Gözaltına Alındı

0
53
Havadist.com Şimdiki Haberler Listesi Beşiktaş Lideri Ahmet Işık Çebi bir televizyon kanalında açıklamalarda bulundu. Transferler ilgili ...

13 Sağlık Çalışanı Gözaltına Alındı

Malatya Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasının (FETÖ/PDY) “kamu hastaneleri ve halk sağlığı müdürlüğü” yapılanması içerisinde yer aldıkları iddiasıyla 13 eski sağlık personeli hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince, şüphelilerin adreslerine eş zamanlı düzenlenen operasyonlarda daha önce meslekten ihraç edilen doktor, hemşire, ebe, eczacı gibi meslek gruplarından 13 şüpheli gözaltına alındı.

Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalar sırasında ele geçirilen çok sayıda örgütsel doküman ve dijital materyale de el konuldu.

Şüpheliler, sağlık kontrollerinin ardından emniyete götürüldü.Sağlıkçılar 15 temmuz sonrası gözaltısı devam ederken sayı binlerce kişiye ulaştı. Bir kısmı ihraç edilirken bir kısmı ise açığa alındı ve sonuçlarını bekliyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here