14 Hemşirelik Öğrencisi Mağdur Oldu

0
37

14 Hemşirelik Öğrencisi Mağdur Oldu

Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümünde öğrenim gören 14 öğrenci, derslerine girip sınavlarını tamamladıkları 3 ana derslerinin, kayıt yapmalarına rağmen sistemde gözükmediğini öğrenince şok yaşadı. Fakülteleri tarafından dersleri yeniden almaları istenen öğrenciler, sorunları çözülmezse öğrenimlerinin bir yıl daha uzayacağından yakındı

 

KTÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü 2nci sınıfta öğrenim gören 14 öğrenci, yıl boyunca ders ve sınavlarına girip stajlarını yaptıkları 3 ana ders olan Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği, Hemşirelikte Farmakoloji ve Mesleki İngilizce derslerinin sistemde ‘alınmadı’ olarak göründüğünü fark etti. Diğer derslerinin kayıtlı olduğunu, bahse konu 3 ana dersleri için de kayıt yaptıklarını öne süren öğrenciler, durumu fakülte yetkililerine iletti.

Yıl boyunca yoklama listelisinde ismi olan 14 öğrenci, sorunun Öğrenci İşleri’nden kaynaklı olduğunu öğrendi. Bunun üzerine Öğrenci İşleri’ne dilekçe veren 14 öğrenci, ‘kayıt işlemlerinden öğrencilerin sorumlu olduğu’ yanıtını aldı. Kayıtlarının sistemde gözükmemesiyle dersleri yeniden almaları istenen öğrenciler, sorunları çözülmezse öğrenimlerinin bir yıl daha uzayacağından yakındı. Yaşadıkları sorunu Başbakanlık İletişim Merkezi’ne (BİMER) de ileten öğrenciler mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here