15 Ocak 2020 Zamlı Maaş Bordroları Yayınlandı

0
26

E-Bordro Ocak 2020 maaş bordrosu görüntüleme işlemleri başladı. Bugün saygınlıkla kamu kurumunda çalışanların maaşları hesaba yattı. Ocak zamları ile beraber kamu çalışanları e-Bordro Ocak 2020 sorgulama işlemlerine başladı. Peki e-Bordro nedir? E-Bordro Ocak 2020 nereden alınır?
Memurlar web üzerinden sağlanan e-Bordro hizmetiyle hiç süre kaybetmeden, maaşlarıyla ilgili bilgilere ulaşabiliyor. E-Bordro hizmetiyle maaş bilgilerini öğrenmek isteyen devlet memurları, e-bordro sistemine girişin iyi mi yapıldığını araştırıyor. İşte e-Bordro ile ilgili detaylar ve Ocak 2020 e-Bordro sorgulama ekranı!

E-BORDRO NEDİR?

“Maliye Bakanlığı e-Bordro Hizmeti” devlet memurlarının kendilerine ilişkin bordroları listeleyip bordro bilgilerinı görüntüleyebildikleri bir hizmettir. E-Bordro sisteminden sadece 2006/4 sayılı Başbakanlık genelgesi kapsamında maaşları Kamu Harcama ve Muhasebe Bilişim Sistemi üzerinden ödenen, 657 sayılı kanuna doğal olarak memurlar ile kadro karşılığı sözleşmeli olarak çalışan personel yararlanabilir. 4C veya farklı şekilde sözleşmeli olarak çalışan memurlar bu sistemden yararlanamaz.

E-BORDRO SORGULAMA

Öncelikle www.Turkiye.Gov.Tr/e-bordro-sorgulama linki üzerinden sisteme giriş yapmanız gerekir. E-Devlet üzerinden giriş yaptıktan sonrasında E-Bordro sorgulama sayfası üzerinden ilk adım olarak ‘Yıl Seçiniz’ butonunu kullanarak görüntülemek istediğiniz yılı seçin.
İkinci adım olarak ise ‘Ay Seçiniz’ butonu üzerinden görüntülemek dilediğiniz bordro periyodunun ayını seçiniz. Son olarak da ‘Sorgula’ butonunu kullanarak bordronuzu sorgulayabilirsiniz.

E-BORDRO İÇİN TIKLAYINIZ

BARKODLU BORDRO NASIL YAZDIRILIR?

PTT’den alacağınız e-devlet şifresi ile turkiye.Gov.Tr adresindeki e-Bordro Sorgulama sayfasına giriş yapınız.
Giriş ekranından bordro almak dilediğiniz ay ve yılı seçerek maaş bordronuzu görüntüleyiniz.
Bordronuzu görüntüledikten sonra, bordro ekranının sağ üstündeki [Bordro Görüntüle (Pdf)] tuşuna basınız
Yeni açılan ekrandaki [Barkodlu Belge Oluştur] tuşuna basınız.
Yeni açılan ekrandaki bilgilendirme metnini okuyup kabul ediniz.
Yeni oluşturulan ekrandaki [Dosya İndir] butonuna basarak bordronuzu bilgisayarınıza indiriniz.
İndirdiğiniz barkodlu belgeyi yazdırınız.

MALİYE BAKANLIĞINDAN UYARI

Maliye Bakanlığı tarafından meydana getirilen açıklamada, “Bordrolarınıza ulaşmak için geliştirilmiş herhangi bir mobil (Android, IOS, vb) uygulaması yoktur. Bakanlığımızın e-bordro hizmeti Eylül/2015 maaş döneminden itibaren sadece e-devlet şifrenizle www.Turkiye.Gov.Tr kurumsal web adresi üzerinden sunulmaktadır.
Bu adres dışında farklı site ve uygulamalardan kimlik bilgilerinizi girerek maaş bordronuzu almanız durumunda; kişisel bilgileriniz ve bordro bilgileriniz dahil her türlü kişisel bilginizin güvenliğini sağlamak kullanıcının kendi sorumluluğundadır.
Bu adres haricinde e bordro ile ilgili işlem yapıldığında meydana gelebilecek kişisel verilerinizin çalınması ile ilgili durumlardan kanuni olarak kurumumuz sorumlu değildir.” denildi.

İNTERAKTİFPLUS İHBAR HATTI 2019

HaberSağlıkcılar.com Haberleri Kaynak Link Verilmeden Kullanılmaz.

 Facebook Sayfamızı Buradan Takip Edebilirsiniz.

 Instagram Sayfamızı Buradan Takip Edebilirsiniz.

⇒ Twitter  Sayfamızı Buradan Takip Edebilirsiniz.

⇒ Linkedin  Sayfamızı Buradan Takip Edebilirsiniz.

Haber Sağlıkcılar Android Uygulamasını İndirmek için Buraya Tıklayınız.

Haber Sağlıkcılar İOS Uygulamasını İndirmek için Buraya Tıklayınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here