2 Yeni Hastane Açıldı Hayırlı Olsun

0
63

Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir,  Bursa ziyaretinde Yenişehir ve Kestel Devlet Hastanelerinin açılışını gerçekleştirdi.

Eldemir, Yenişehir ilçesinde yapımı iki yılda tamamlanan hastanenin açılışında yaptığı konuşmada, Bursa’ya sağlık alanında ciddi yatırımlar yaptıklarını söyledi.

 “17 yılda 1.4 milyarlık hastane yapıldı”

Son 17 yılda tüm Türkiye’de olduğu gibi Bursa’da sağlık alanında hizmete ihtiyaç duyduğu her ilçeye hastane kazandırmanın peşinde olduklarını belirten Eldemir, şöyle konuştu:

“Bugün burada bereketli Yenişehir ovamızda güzel bir bahar günü, çiçek gibi bir hastanemizin açılışını birlikte yapmanın mutluluğu içerisindeyim. Sağlık Bakanlığı olarak, aziz milletimizin sağlığı için gece gündüz çalışıyoruz. Geride bıraktığımız 17 yılda sağlık alanında 1,4 milyar liralık sağlık yatırımını Bursa ilimize yaptık. Bursa’nın bütün ilçelerinde hastanelerini tamamlamakla birlikte sağlıkta son nokta olarak gördüğümüz bin 355 yataklı Bursa Şehir Hastanemizi yılın ortasında Bursalı hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. Bunu sadece kendimiz için yapmıyoruz. Bunu gönül coğrafyalarımızda Türkiye’den umudu olan bütün Türkiye dostları içinde yapmış oluyoruz. Diğer taraftan da parasıyla sağlık hizmetini Avrupa, Amerika ve Orta Doğu’da alamayan, parasıyla hizmet satın almak isteyen hastalar için yapıyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından Bakan Yardımcısı Eldemir ve beraberindeki heyet kurdele keserek hastanenin açılışını gerçekleştirdi. Daha sonra,  Eldemir ve beraberindekiler, hastaneyi gezip, hastalar ile sohbet etti.

Yenişehir Devlet Hastanesi’nin açılış törenine Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir’in yanı sıra İçişleri Eski Bakanı AK Parti Bursa Milletvekili Efkan Ala, Bursa Valisi Yakup Canbolat, AK Parti Bursa Milletvekilleri Mustafa Esgin, Zafer Işık, Refik Özen, Vildan Yılmaz Gürel, Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Yapımı 2 yılda tamamlanan, 6 bin metrekare üzerine kurulan 110 yataklı Yenişehir Devlet Hastanesi 40 milyon TL’ye maloldu. 

Törenin ardından Yenişehir Belediyesini ziyaret eden Bakan Yardımcısı Eldemir, Kestel Devlet Hastanesinin açılışını da gerçekleştirdi.

Bursa açılış programının ardından Bilecik’e geçen Eldemir, Bozüyük Devlet Hastanesi’nin Temel Atma Töreni’ne katıldı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here