2018 KPSS Sonuçları Açıklandı Peki Şimdi Ne Olacak

2018 KPSS Sonuçları Açıklandı Peki Şimdi Ne Olacak

KPSS sonuçları ne zamana kadar geçerli olacak? ilk atama ne zaman yapılacak? Mezun olmayanlar tercih yapabilecek mi? Bu KPSS puanıyla kaç kez alım yapılacak? Personel alım haberlerine nereden ulaşabiliriz?  Bu soruların hepsi habersaglikcilar.com sitemizin haberinde yer alıyor.

ÖSYM, 28 Kasım 2018 tarihi itibariyle, 2018 KPSS önlisans sınav sonuçlarını açıkladı.

Bugün itibariyle, önlisans düzeyinde yapılacak memur, işçi ve sözleşmeli personel alımlarında sadece 2018 KPSS Önlisans sonuçları kullanılacak.

2020 yılına kadar yapılacak tüm alımlarda sadece 2018 KPSS Önlisans sınav sonuçları kullanılacaktır.

İlk Atama Ne Zaman

2020 yılına kadar ÖSYM 4 kez merkezi yerleştirmeyle personel alacak. İlk alım 11 ile 20 Aralık 2018 tarihleri arasında olacak. Bu alım merkezi atama olacağından kadrolu alım olacaktır. Çalıştığı kurumda sözleşmeli personel olan kişilerde tercih yapabilecektir.

Sağlık bakanlığı üniversite hastanesi ve diğer kurumların aldığı sağlık personelleri iş ilanları habersaglikcilar.com sitemizde iş ilanları kısmında yer almaktadır. Güncel  İş ilanlarına gitmek için tıklayınız.

İşçi alımlarda 60 puan sınırı bulunmaktadır. Açık ilan işçi kadrolarına, şartları taşıyan ve başvuran adaylar arasından en yüksek puanlı 4 katı aday, sözlü sınava alınması için İŞKUR tarafından, alımı yapacak olan kamu kurumuna bildirilmektedir.

Özellikle sağlık personeli işçi alımları işkur üzerinden alınmaktadır. Diğer atamalar ise sağlık bakanlığı ve merkezi atama ile yapılmaktadır.Üniversite hastanelerinin kendi alımları bunlardan bağımsızdır. İlanı kendi yayınlar sonucu kendisi açıklar ve güvenlik soruşturmasına da onlar yönlendirir.

Mezun olmayanlar tercih yapabilecek mi?

Elinde 2018 KPSS puanı olupta mezun olmayanlar 2019 haziran ayına kadar tercih yapamazlar. Tercih yapıp atansalar dahi mezun olmadıkları için başlatılmayacaktır.Tercih yapacak adayların tercih kılavuzunu çok iyi okuması gerekmektedir.

2020 Yılı KPSS Sınavına kadar en az 4 atama yapılacaktır. Bütün atamalar ve iş ilanları habersaglikcilar.com sitemizden duyurulmaktadır. Habersaglikcilar.com instagram hesabını takip ederek sağlık personeli haberlerini yakalayabilirsiniz.

Habersaglikcilar