2018 Yılından Kadrolu Alım Sayısı 9.500 Olacak

0
35

2018 Yılından Kadrolu Alım Sayısı 9.500 Olacak

2018 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı hazırlanarak Türkiye Büyük Millet Meclisine sunuldu. TBMM’ye sunulan ve Maliye Bakanlığı tarafından tam metni yayınlanan bütçe kanunu tasarısında, 2018 yılında atama yapılmasına izin verilecek memur kadrosu sayısına da yer verildi. Buna göre 2018 yılında 5 bin memur alımı yapılabilecek.

Bütçe kanun tasarısının çeşitli KHK’lara göre bütçe kanununda gösterilmesi gereken parasal ve diğer sınırlara ait cetvelinde ilgili ifadeler yer aldı. Burada 2018 yılında izin verilen memur ve öğretim elemanı sayısı açıkça belirtildi.

5 bin memur, 4 bin öğretim elemanı alınacak.

İlgili cetvelde, serbest memur kadrolarına 5 bin memur, boş öğretim elemanı kadrolarına ise 4 bin atama olmak üzere toplam 9 bin atamaya izin verildiği yazıldı. Öğretim elemanı kadrolarından ayrılan personel sayısı kadar atama izni ayrıca verilecek. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına naklen öğretmen alımı için ise ayrıca 500 kadro verildi.

Alımlar yine açıktan olacak.

Daha önce Maliye Bakanı Naci Ağbal, 2018 yılında 74 bin kamu personeli alınacağını ifade etmişti. Bütçe kanununda görülen 5 bin memur kadrosu ise merkezi atamayla, kadrolu olarak yapılacak alımları işaret ediyor. Geri kalan 70 bine yakın atama yine sözleşmeli kadrolara, açıktan ve çoğunlukla mülakat ile yapılacak.

Buda Sağlık Bakanlığının 2018 yılında kadrolu eleman almayacağı sözleşme (4/b) esaslarına göre alıma çıkacağını ortaya koyuyor. Sözleşmeli atama şartlarınında değişmediğini hatırlatıyoruz.Sözleşmeli atama şartlarının en son halini öğrenmek için tıklayınız.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here