2019/4 Sağlık Personeli Güvenlik Soruşturması Hakkında

0
50

2019/4 sağlık personeli alımı sonuçları açıklandıktan sonra gözler güvenlik soruşturmasına dönüştü. Daha önceki sağlık bakanlığı alımları 2 ile 5 ay arasında sürmüştü.Bununla ilgili yeni yazımız mevcuttur.Ama bu sefer farklı bir durum gelişti.

17.689 sağlık personeli alımı ile ilgili ortalıkta dolaşan iddialara göre güvenlik soruşturmaları ve zimmete düşmeler 25 eylül 2019 da başlayacak. 

Sağlık personeli zimmet sorgulama nasıl yapılır yazımızı okuyabilirsiniz.

ÇKYS (Sağlık Bakanlığı Çekirdek Kaynak Yönetim Sistemi) programa ise zimmete isminiz düştükten sonra yansıyacak.

ÇKYS Nedir?

Zimmete düşen adaylar ile ilgili sağlık müdürlükleri yada yönetim hizmetleri genel müdürlüğünün duyuru yapmasını bekliyoruz.

2019/4 sonuçlarından sonra bakanlık TC ile güvenlik soruşturmasına başladı ve herhangi bir evrak istemedi. Bu ilk defa bu alıma özgü bir durumdur. Adayların bu süreçteki işlemleri TC Kimlik Numaraları üzerinden yürütüldü. ÖSYM tarafından tercih işlemlerinin ardından atananların listesi Sağlık Bakanlığına gönderildi. Bakanlıkta gelen listeyi güvenlik soruşturması yapılması için emniyet müdürlüğüne göndermişti. İşlemleri tamamlanan adaylarla ilgili emniyetin gönderdiği listede ismi olanlar, ÇKYS Zimmete düşmeye bugün itibariyle başlamış oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here