2019/4 Tercihlerinizi Kimseye Yaptırmayın!

0
56

Tercihinizi neden sayfalara ve kişilere yaptırmamalısınız? Tercih listenizi neden kişi ve guruplara atmamalısınız ?

1- Bu guruplara girerken ilk 100, ilk 500, ilk 1000 gibi koşullar konuluyor. Kontrol içinde ekran fotoğrafı isteniyor.
Ekran fotoğrafı çekmeden önce basit bir yöntemle puan ve sıralar değiştirilebiliyor yani girenlerin o sıra ve puanlara sahip olup olmadıkları meçhul.

2- Birkaç sayfa ve kişi tercih listelerini toplayıp size liste hazırlıyor. Bazıları iyiniyetli olsa da geneli bazı bölgeleri boşa düşürmek için önermediğini
belli başlı yerleri önermeleri sonucu orada da yığılmaya sebep oluyor, kendi istediği bölgeleri yazdırmıyor.

3- Diyelim ki guruplara girecekler kişiler doğru bilgi verdi ama o kişiler 30 tercih yapacak ve 1 yere yerleşecek. 3-5 kişi istediğiniz yeri yazdı diye orayı çıkarmak mantıksız.

4- Hiç girmediğim hatta girmek istediğim ama branş sıralamamdan dolayı alınmadığım guruplardaki bilgiler bile bir şekilde diğer guruplara geldi. attığınız listeyi sadece o guruptakiler görmüyor.

5- Asıl mevzu şu: her şey mükemmel derecede işlese dahi siz önünüzdeki kişilerin yazdığı yerleri görürken sıralamanızdan biraz önünüzdeki kişiler de kendinden öncekileri görecek ve sizin önünüdeki kişiler
bazı tercihleri değiştirmek istediğinde kendi gerisindeki kişilere yani sizlere bakacak ve sizin yazdığınız bölgeleri yazacak. Siz akıllılık edip öncekileri görmek istiyorsunuz ama öndekiler de sizin listelerinizi görecek. onlara açık büfe sunup al bunları yaz daha kolay atanırsın diyorsunuz.

7- bu gurup liste işleri ilk 100 bazı branşlarda ilk 200-250 kişi için çok yararlı olabilir. kendi istedikleri yere atanması açısından. daha yüksek branş sıraları için zarar kar oranını hesapladığınızda zarar daha ağır basıyor.

not: o listeleri günde 5 kez değişen insanlar var, o guruplara shop yada farklı kişilerin bilgileriyle girenler var, kendi istediği yerleri kişilere önermeyip, yazdırmayıp atanmayı isteyen uyanıklar var.
bir kişi yada sayfaya tercihlerinizi emanet ederken bu ihtimalleri göz önüne alınız.

İnstagram atama_bilgilendirme sayfası https://www.instagram.com/atama_bilgilendirme/

Sitemizin soru sor kısmından tercih yapacak arkadaşlar faydalanabilir.

https://www.habersaglikcilar.com/sorusor/tercihler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here