2019 Yılı Sağlıkta Kalite Değerlendirmeleri

0
54

Sağlık Bakanlığı, şubat ayı itibariyle sağlıkta kalite değerlendirmeleri uygulamasına başlıyor. 2019 yılı içinde ülkede bulunan bütün devlet hastaneleri ve özel hastaneler sağlıkta kalite standartları (SKS) denetiminden geçecek. İşte Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Verimlilik, Kalite ve Akreditasyon Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklama:

2019 Yılı Sağlıkta Kalite Değerlendirmeleri Hakkında

04 Şubat-31 Aralık 2019 tarihleri arasında ülkemizde kamu, özel ve üniversitelere bağlı olarak sağlık hizmeti sunan tüm sağlık kurum ve kuruluşları, sağlıkta kalite standartlarına uyum düzeylerinin belirlenmesi amacıyla yerinde değerlendirilecektir.

Değerlendirmeler, öncelikle 2018 yılı içinde değerlendirilmeyen sağlık kuruluşları olmak üzere SKS Hastane, SKS Diyaliz, SKS Evde Sağlık, SKS Ağız ve Diş Sağlığı, SKS 112 standart setleri esas alınarak, Bakanlıkça görevlendirilen sertifikalı SKS değerlendiricileri tarafından, gerçekleştirilecektir

2019 yılı sağlıkta kalite değerlendirmeleri sürecinde çalışmalara destek veren, katkı sağlayan koordine eden tüm sağlık yönetici ve sağlık çalışanlarına, ayrıca sağlıkta kalite değerlendirmelerini özveri ile gerçekleştiren değerlendiricilerimize başarılar diler, yeni dönemin hayırlara vesile olmasını dileriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here