3 aylık evliliğini son vermek isteyince kocasının silahlı saldırısına uğradı

0
36
3 aylık evliliğini son vermek isteyince kocasının silahlı saldırısına uğradı
3 aylık evliliğini son vermek isteyince kocasının silahlı saldırısına uğradı

Adapazarı ilçesinde yaşayan ve 12 yıldır tanıdığı İ.K. ile 3 ay önce evlenen 43 yaşındaki Sevil Kırmacı, evliliğinin birincil günlerinden itibaren yaşanan tartışmalar sebebiyle boşanmak istediğini söyledi. Duruma sinirlenen İ.K., hem Sevil Kırmacı’yı ayrıca de ailesini öldürmekle tehdit edince Kırmacı, olayla ilgili polis merkezine giderek şikayetçi oldu.

2 aylık hamile olduğunu ve yaşanan bu olaylar sebebiyle çocuğunu kaybettiğini belirten Sevil Kırmacı, 26 Temmuz Pazartesi günü çalıştığı işyerinden servis aracıyla giderken silahlı saldırıya uğradı. Şirket aracı içindeyken terketmek istediği eşi İ.K.’nin saldırısına uğrayan kadın ve meslek arkadaşları ve çalıştığı firmanın yakınlarında yer alan jandarma karakoluna gittiğini belirtti.

Sevil Kırmacı, yaklaşık 1 ay öncede kardeşinin İ.K.’nin yeğeni kadar silahlı saldırıya uğradığını bahis etti. Bu saldırıda ise fail olarak gözaltına alınan İ.K.’nın bağımsızlık kaldığını belirten Sevil Kırmacı, sesini yetkililere duyurmak istediğini duyuramadığı taktirde de canından olacağını dile getirdi.

Kendisi bana silahlı saldırıda bulunduktan sonrada bağımsızlık bırakıldı

Boşanma aşamasında olduğu kocası göre iş çıkışı silahlı saldırıya uğrayan Sevil Kırmacı, “26 Temmuz Pazartesi günü iş yerimden çıktığımda boşanma aşamasında olduğum eşim tarafından silahlı saldırıya uğradım. bunun dışında takriben 12 tane daha şikayetim var. Bu şikayetlerime adli yoldan hiçbir şekilde yanıt alamadım. Kendisi bana silahlı saldırıda bulunduktan sonrada serbest bırakıldı adli kontrol şartıyla ve ben tüm kanuni yollara baş vurdum lakin hiçbir sonuç alamadım. Ben böyle bir şey olacağını varsayım etmiştim ve meslek yerimden de kontrollü bir şekilde çıktım ve servis aracına bindim. Bütün gidecekken servis aracının yanında bir araç yanaştı ben kafamı eğerek baktığımda silahı gördüm ve yanımdaki arkadaşıma eski eşimin geldiğini derhal arabayı çalıştırarak buradan gitmemiz gerektiğini söyledim. Oda arabayı çalıştırır çalıştırmaz otomobil hareket edince alev etti ve kurşunlar gezgin camından girdi ön camdan çıktı. Biz gitmeye devam ettik bu seferde arkamızdan ateş etti ardından yan olduğumuz yerdeki jandarma komutanlığına gittik ve burada polis ekiplerine durumu söyledik. Ardından karakola artan bir şekilde ifade verdim. Kendisi de o arada kaçmıştı ve bulunamadı ertesi gün kendisi avukatıyla gidip teslim olmuş ve takriben 7 saat sonrada adli teftiş şartıyla da hür kalmış. Daha önceki zamanlarda benim kardeşime de meskun mahalde kendisinin yeğeni tarafından ve kendisi azmettirici olarak yeğenini kullandı” dedi.

“Benim bir şekilde sesimi duyurmam gerekiyor sesimi duyurmazsan kendi canımdan olacağım”

Mağduriyetini aktaran ve yetkililerden destek isteyen Kırmacı, “Ben buradan yetkililere sesleniyorum. İlla birinin canı yanması ya da benim ölmem mi? Gerekiyordu da bunun ceza alıp içeriye girmesi gerekiyordu ancak çok şikayetim var, ihlalim var, koruma kararım var bunlara karşın yapılan hiçbir şey değil. Ben buradan Hak Bakanlığına, Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığına ve ayrıyeten kadına baskı platformundakilere sesleniyorum. Bu şekilde sesimi duyurmam gerektiğini düşünüyorum. Benim başıma geldi ve ben başıma böyle bir şeyin geleceğini düşünmüyordum. Benim başıma geldi ve başkaları bu şekilde gürültüsüz kalırsa bu olayın daha büyüdüğünü, daha bambaşka boyutlara geldiği içinde kimsenin gürültüsüz kalmasını ve korkmasını istemiyorum. Kendisine yardım ve yataklık eden benimle alakalı herkese suç duyurusunda bulanacağım. Bu durum sonuçlanana değin bunun peşini bırakmayacağım çünkü benim bir şekilde sesimi duyurmam gerekiyor sesimi duyurmazsan kendi canımdan olacağım. Buradan da benim gibi olan mağdur kadınlara seslenerek sizde sesinizi duyurun kendi canınızdan olmayın” diye konuştu.

Orkun Kaya
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here