3600 Ek Göstergenin Kapsamı Genişler Mi?

1
61

3600 Ek Göstergenin Kapsamı Genişler Mi?

NTV ve Star TV ortak yayınında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a 3600 ek göstergenin uzman jandarmalara da verilmesi yönündeki talepler iletildi. Erdoğan bu soruya, “hesabını yapmadan hiçbir şeyin sözünü veremem, muhalefet verir, onların durumu bekara karı boşamak gibi,” dedi.

İşte söyleşinin ilgili bölümü

Nazlı Çelik: Emeklilere ikramiye yine 3 bin 600 ek gösterge gibi bu arada polisler vesaire hepsi memnun ancak binlerce mesaj geldiği için uzman jandarmalarda sizden bir müjde bekliyor bu konuda onu da iletmiş olayım. Bunlar seçim ekonomisine giriyor mu efendim?

Recep Tayyip Erdoğan: Biz bu tür adımları atarken bir defa hesabını yapmadan hiçbir şeyin sözünü vermem.Biliyorsunuz muhalefetin bundan önceki seçimlerde de halini gördük. Hiçbir yerde esamesi yok, bekara karı boşamak kolaydır, bakıyorsun bol kesenden dağıtıyorlar. Sen daha dur bakalım bir yetkin yok neye göre veriyorsun. Ben bir vereyim de diyor önümde bulduğum kasa neyse rahatlıkla boşaltırım. Çünkü bunların hayatı hep böyle geçmiş. Geçmişinde en basitinden ana muhalefetin başındaki zat SSK’nın başında olduğu zamanda hastanelerimizin durumu ortadaydı. Şimdi bizim hastanelerimizde böyle bir anlayış var mı? Bizim hastanelerimiz şu anda hepsi pırıl pırıl ve bunun ötesinde biz sağlıkta ciddi bir reform yaptık. Sağlıkta attığımızda bu adımla özellikle şehir hastanelerinde dünya ile yarışır hale geldik. 5 tanesinin açılışını yaptık. Bu 5 hastanemizin özellikle iftihar duyuyorum. Çünkü bunlardan biri Mersin birisi Adana birisi Yozgat birisi Isparta ve en son Kayseri’ye açtık. Şimdi önümüzde Ankara Bilkent var, bu aralar onun açılışını da yapacağız. Arkasından Elazığ ve Eskişehir var.

 Biz 16 yıldır asla boş durmadık ve devraldığımız andan itibaren verilen ücretlerin biz çok çok üstünde ücretler verdik. Mesela 45 lira öğrencilere burs veriliyordu biz şu anda 500 liraya yakın bir rakama ulaştırdık. Öğretmenlerin, doktorların, hemşirelerin aldığı ücretler belliydi. Bu ücretler ciddi manada arttırdık. Bunlar Türkiye’yi takip etmiyorlar. Ne neydi nereye geldi bunlardan haberi yok bunların. Bizde öğretmen sayısı neydi şu anda ne? 300 bine yakın biz yeni öğretmen aldık. Bunların ücretleri de ne yazık ki bin liranın altındayken 3 bin liraya yakın hale geldi. Bu 16 yıllık süre içinde Türkiye sınıf atladı.

1 YORUM

  1. bu meslek öyle rezil öyle pis bir meslek ki anlatamam gücüm olsa başka bir kuruma gererim şerefsizim ne uğraşacam hastanelerde servislerde hastalarla hasta yakınlarıyla doktorlarla uğraşırım hasta altı, hasta banyosu, hasta enfeksiyonu pansumanı tedavisi ne haftasonu ne gece ne tatiller hiçbiri yok en azından hastanede çalışan personellerin dönerini maaşını iyileştirin bu kadar zormu.masa başlarında çalışan sağlık müdürlüklerinde halk sağlıklarında,tms lerde,aile sağlığı merkezlerinde çalışanlarla aramızda birfark olmalı adamlar tertemiz 8,5 mesai yap ne nöbet ne hasta ile nede hasta yakınlarıyla uğraş yok mis gibi tertemiz bilgisayar başında çalış oh ne rahat.bu durumun bir an önce düzeltilmesi lazım zaten tepki olarak seçimlerde akp oy vermiyecem.zabıtası gardiyanı,imamı,ögretmeni,polisi,uzman erbaşı,bizlerden yüksek maaş alıyor bu nasıl bir iştir en önemli işi bizleryapıyor sağlıkla uğraşıyoz ama gel gör ki aldığımız maaş 3000 tl bile değil. yuh olsun.bizleri unutanı bizlerde unuturuz seçimlerde .hani biir eylem bir işyavaşlatma,bir grev .sendika zaten sağlık personelinin önündeki en büyük engeldir.seslerimizin çıkmaması için,haklarımızın dile getirilmemesi için bir engel bir takozdur.herseyi poz pempe gösterilip kendi adamları için koltukk peşindeler.hadi görelim istafalarıda sonra konuşalım

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here