58 Sağlık Memuru Alımı

0
32

58 Sağlık Memuru Alımı

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğütarafından yapılmış olan duyuruya göre, bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak amaçlı 58 kişilik kadro ile Sağlık Memuru alımı yapılacağını belirtti. Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesine alımını yapacak olduğu sağlık memurları için aranan şartları taşımaları durumunda değelendirmeye alınacaklarını belirtti. Adaylar 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak ve 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı puan durumuna göre başvur uyapabilirler. KPSS puan durumuna göre adaylara Adalet bakanlı tarafından yapılacak Yazılı ve Sözlü sınav uygulanacaktır. Sınavda başarılı olanların listesi Adalet Bakanlığıtarafından duyurulacak ve kadroya alınacaktır.

GENEL ŞARTLAR:

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Diğer Sağlık Personeli ( Sağlık Memuru ) alım ilanına başvuru yapacak adaylar, Meslek liselerinin hemşirelik, toplum sağlığı veya acil tıp teknisyenliği bölümlerinden ya da bu bölümlerin lisans veya önlisans programlarından mezun olmak, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, yapılacak güvenlik soruşturmasından ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Lisans mezunları için KPSSP3 ve Önlisans mezunları için KPSSP93 puan türünden en az 70 puan almış olmak, sınavın yapılacağı yılın ocak ayı itibari ile 35 yaşını dolduramış olmak şartları aranacaktır.

Adaylar yukarıdaki belirtilen şartları taşımaları durumunda başvurularını gerçekleştirebilirler.

BAŞVURULAR NE ZAMAN NASIL YAPILACAK?

Başvuru yapacak adaylar başvurularına 13 Ekim 2017 tarihi itibari ile başlayacak olup en geç 25 Ekim 2017 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Buna göre başvurular, bakanlığın internet sitesinden indirilecek olan başvuru formunu dolurupöğrenim belgesi ve sınav sonuç belgesinin aslı veya bilgisayar çıktısı ya da komisyon başkanlığınca onaylı örneği ile birlikte en son başvuru günü mesai bitimine kadar sınavı yapacak adalet komisyonu başkanlığına (sınav merkezi) veya herhangi bir adli yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonu başkanlığına başvuracaklardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here