Adıyaman’da korkutan bahçe yangını

0
63
Adıyaman’da korkutan bahçe yangını
Adıyaman’da korkutan bahçe yangını

Edinilen bilgilere kadar, Alitaşı Mahallesi Çırçır Deresi içerisinde yer alan bir bahçede yangın çıktı. Kimliği belirsiz iki kişi göre yakıldığı bahis edilen bahçe yangını şipşak büyüyerek ilerlemeye başladı. Durum üzerine olay yerine çok sayıda Adıyaman Belediyesi İtfaiye Müdürlüğüne ait ekipler sevk edildi.

Polis ekipleri bir yandan çevre güvenliğini alırken bir yanlamasına ise itfaiye erlerine yangında takviye etti. Fazla sayıda itfaiye ekibinin yer aldığı yangın güçlükle denetim altına alına bildi. Alevlere müdahale eden itfaiye erlerinden Ferhat Yılanlı ise yoğun dumanlar arasında zehirlendi. Yılanlı’ya birincil müdahale durum yerine çağrılan 112 Ivedi Sıhhat ekiplerince müdahale edildi.

İtfaiye eri Yılanlı, Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak çare altına alındı. İtfaiye erinin sağlık durumu durumunun iyi olduğu öğrenilirken kontrol altına alınan bahçe yangınında yüzlerce meyve ağacının yanarak küle döndüğü belirtildi. Durum uygun soğutma çalışmalarının devam ettiği polis ekiplerinin ise olayı gerçekleştiren şahıs yada şahısların yakalanması için alıştırma başlattığı öğrenildi.

Konuyla ilgili soruşturma sürüyor.

Cihan Kizir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here