Aile Sağlığı Merkezlerinde Yeni Dönem Geliyor

3
45
Ünlü aranjör Ozan Doğulu, 2018 yılında çocuklarının annesi Ece Yosmaoğlu'dan boşanmıştı. Yosmaoğlu'dan sonra müzikçi Hera Aslan ile aşk yaşamaya ...

Aile Sağlığı Merkezlerinde Yeni Dönem Geliyor Sağlık Bakanlığı’nın 2020 yılında yapacakları belirlendi! Mad:1(Kalkınma planı) Birinci Basamak Sağlık Hizmetlerine ayrılan kaynakların akılcı etkin ve verimli kullanılması sağlanacaktır.

Sağlık Bakanlığı’nın 2020 yılında yapacakları belirlendi! Mad:1(Kalkınma planı) Birinci Basamak Sağlık Hizmetlerine ayrılan kaynakların akılcı etkin ve verimli kullanılması sağlanacaktır.

Tedbir 580.1.Aile Hekimlerince sunulan sağlık hizmetlerini nitelik ve nicelik olarak iyileştirmek suretiyle ihtiyacın bu aşamada karşılanması sağlanacaktır.

Mad2: Aile hekimi Yönetmenliğin düzenlenmesinin ardından uygulamaya esas değişiklikler yapılacaktır.

TIBBİ SEKRETERLERE MÜJDEMİ GELİYOR ?  

Özellikle Aile sağlığı merkezlerinde Gruplamadan dolayı çalışan Diplomalı Tıbbi Sekreterleri bir nebze olsun umutlandırdı. Diplomalı Tıbbi Sekreterler hakları olan maaş ve güvenceyi istediklerini ifade ettiler. Türkiye Geneli Bu bazı Aile sağlığı merkezlerinde yapılan haksızlığı nasıl giderilecek?  Aile hekimleri Gruplamadan dolayı Diplomalı Tıbbi Sekreterlere önceden Asgari ücrette yatırıp bizlere birazını geri vereceksin diye işsiz olan Sağlık personelini önceden bildiriyor.

Tazminat konusunda herhangi bir haklarını vermiyorlar.  Şuan bu sorunlara 2020 yılında Sağlık bakanlığının Aile hekimliği Yönetmenliğinde değişikliğin olması çözüm sağlayacaktır. Aile sağlığı merkezlerinde Aile hekimleri maliyetle uğraşmazlarsa kendi hastalarıyla daha fazla ilgilenir Hasta memnuniyetinin düşüşün önüne geçerler.Türkiye Geneli Aile sağlığı merkezlerinde Özellikle Türkiye geneli Cari giderleri Sağlık bakanlığı kendisi öderse 4 sağlık personeli iş sahibi olacaktır.

3 YORUMLAR

  1. “cari giderlerini kısalımki hastalarla ilgilensinler” Aile hekimlerinin sürekli düşen maaşlarını kırpmanın başka bir yolu ve palavra. ASM’lerde taşeron çalışan yardımcı personelin hepsi atanmak için KPSS’de bile yeter puan alamayan personel, ve SGK Nezlinde hak kayıpları özel sektörden kat kat az, çünkü asm’lerin herşeyi gibi SGK dosyaları da 6 ayda bir denetleniyor. Bakanlığımız böyle birşey yaparsa bir tane aile hekimi zor bulur. Gider acilde çalışır, yada özelde, emekliliğini doldurur hekimler.

    • Bunu yetkililer araştırsın.Aylık para geliyor bunu hesaplarsan nereyi buluyor.İşsiz kalmaz asmde  sınıfı cari giderler doktor başına her ay ne kadar yattığını biliyorlar hesaplasın 5 hekimlik yerde yarısi harcanıp yarısı çepe atılıyor.Sağlık işçisi olarak alınırsa 4 kişi iş sahibi olur

    • çok zorunuza gidiyor değilmi. atanamayan tıbbi sekreterleriz kpss puanım 86 sen kaç alıp atanmıştın her şeyi çok biliyorsunuz ama hizmete gelince yok vatandaşın işini zorlaştırmaya gelince başarılısınız denetleme evraklarınızı, tesisat elektrik işlerini ism evrak taşıma vs bir çok iş yüklüyorsunuz ve asgari ücrete mecbur iş bulamadığı için çalıştırıyorsunuz. hak yiyiyorsunuz hak bu çıkar elbette bir yerinizden

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here