Ambulans Kazası Bir Sağlıkçıyı Daha Aramızdan Aldı

0
46

Ambulans Kazası Bir Sağlıkçıyı Daha Aramızdan Aldı

Sağlıkçılar her şartta görev yapmanın yanında hayatlarını da ortaya koyuyor. Hasta yakınları tarafından öldürülen,dövülen sağlıkçıların yanında birde göreve giderken kaza yapan sağlıkçılar var.Bu sefer aramızdan ayrılan Hüseyin Gürhan oldu. Ailesine sabırlar diliyoruz.

Sivas’ta hasta taşıyan ambulansla otomobilin çarpışması sonucu 23 yaşındaki Acil Tıp Teknisyeni Hüseyin Gürhan hayatını kaybederken, 2 kişi de yaralandı.

Ambulans şehidi
Ambulans Kazası habesaglikcilar

Kaza saat 12.30 sıralarında Sivas-Erzincan karayolu Kılavuz Kavşağı’nda meydana geldi. Gölova ilçesinden Sivas’a hasta nakleden Barkım Macit yönetimindeki 58 TU 221 plakalı ambulans ile Nezih Çelikağ’ın kullandığı 58 BU 238 plakalı otomobil kavşakta çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği ambulans 200 metre sürüklenerek yola devrildi. Kazada ambulansın arkasında hasta yanında bulunan 23 yaşındaki Acil Tıp Teknisyeni Hüseyin Gürhan ile otomobil sürücüsü ve araçta bulunan kardeşi Sevinç Çelikağ yaralandı. Yaralılar ambulanslarla Numune Hastanesi ve Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine kaldırıldı. Kazada ağır yaralanan Gürhan kaldırıldığı Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Ambulansta bulunan hasta Sabit Ayan da üniversite hastanesinde tedavi altına alındı. Ambulans sürücüsü Macit ile sağlık görevlisi Ayşenur Çakmak ise kazadan yara almadan kurtuldu. Kaza nedeniyle kısa süre trafiğe kapatılan Sivas-Erzincan karayolu ambulansın yoldan çekilmesiyle tekrar trafiğe açıldı. Gürhan’ın Gölova Devlet Hastanesi’nde görev yaptığı ve Şubat ayında göreve başladı öğrenildi. Kaza ile ilgili inceleme başlatıldı. Habersaglikcilar.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here