Ameliyathane Teknikerlerinin Farkı

0
86

Ameliyathane teknikerleri alışılmışın dışında bir çalışma yaparak seslerini bu şekilde duyurmak istediler. Bizde habersaglikcilar.com olarak onlara destek verdik.

Cerrahide Dünya standatlarına ulaşmak için 2002 yılında kurulan ameliyathane hizmetleri bölümünün amacı, ölüm sakat kalma ve uzun iyileşme dönemini en aza indirerek, cerrahide memnuniyet ve güveni en üst seviyeye çıkarmaktır.

Türkiyede 42 üniversiteden mezun olan ameliyathane hizmetleri öğrencileri Ameliyathane Teknikeri ünvanını alır. Güvenli cerrahiyi sağlamak için öğrencilere üniversite labaratuvarlarında ve gerçek ameliyathanelerde cerrahi disipline uygun olarak cerrahlar ve akademisyenler tarafından eğitim verilir.

Ameliyathane hizmetleri öğrencileri;eğitim döneminde cerrahi hastalıklar,ameliyathaneteknolojileri,anatomi,fizyoloji,anestezi,mikrobiyoloji,ilkyardım,tıbbi terminoloji,sterilizasyon ve dezenfeksiyon derslerinin yanında genel kültür dersleriylede desteklenmektedir.

Üniversite müfredat programlarının tamamında cerrahi güvenliği artıracak şekilde,steril cerrahi ekibe dahil edilmek üzere ameliyathane teknikeri öğrencileri yetiştiriliyor. Ameliyathane teknikerleri seslerini duyurmak için böyle bir video hazırlamış.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here