Asılsız FETÖ İhbarı Yapan Kişi Cezalandırıldı

0
37

Asılsız FETÖ İhbarı Yapan Kişi Cezalandırıldı

Çanakkale Ayvacık Devlet Hastanesinde Laboratuvar Teknisyeni olarak yaklaşık 2 yıldır çalışan toplamda 10 yıllık memuriyeti olan Mehmet Turgay Karakoç’un kurum amirlerince asılsız FETÖ ihbarı sonucunda KHK ile ihraç edilmişti.

Hastane yöneticilerinin asılsız ihbarını hiç sorgulamadan dakikalar içinde işleme koyarak Turgay Karakoç’u memuriyetten açığa alan Ayvacık eski Kaymakamı Salih GELGEÇ, 1 Aralık 2016 tarihli Kararname ile görevden alınarak Gaziantep Valiliği Hukuk Müşavirliğine atanmıştı. Eski kaymakam yeni görevine başlatılmadan FETÖ/PDY kapsamında Bylock kullandığı tespiti ile açığa alındığı birçok gazete ve medyada yer almıştı.

Çanakkale Ayvacık Devlet Hastanesinde Laboratuvar Teknisyeni Mehmet Turgay Karakoç suç duyurusunda bulunmuş ve Kamu Davası açılmıştı.

Dava sonucunda Mehmet Turgay Karakoç’u memuriyetten edeceğini söyleyen, asılsız ihbarla FETÖ’den ihraç ettiren ölümle tehdit eden eski Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Tezcan Sezgin 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Hükmün açıklanması geri bırakıldı.

Mehmet Turgay Karakoç yaptığı açıklamada ” Tezcan Sezgin Çanakkale KHB Genel Sekreteri iken beni TEHDİT etmiş, şikayetlerim sonunda görevden alınmıştı. Şu anda halen Konya’da kamu kurumunda doktor olarak görev yapmaktadır.Asılsız FETÖ ihbarında bulunan Çanakkale Ayvacık Devlet Hastanesi müdürleri Serdar Taşdemir,Kezban Başaran ve eski başhekimi Yavuz Adanur hakkında da gereğinin yapılarak haklarında işlem yapılmasını yetkililerden istiyorum.” dedi.

Personelini ölümle tehdit eden genel sekretere hapis cezası

Personelini ölümle tehdit eden genel sekretere hapis cezası

Kaynak: habererk

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here