Atama Bekleyen Sağlık Personeli İntiharın Eşiğine Geldi

Atama Bekleyen Sağlık Personeli İntiharın Eşiğine Geldi

Atama bekleyen sağlıkçılar platformu kurucusu ayni zamanda sağlık profesyonelleri platformu baskan yardımcısı Aras Ali Altintas Dün gece sosyal medya da basından geçen bir olayı takipçileri ile paylaştı. İntihar eden bir sağlıkçının kendisinden helallik istemesi üzerine numarasını isteyip onu intihardan vazgeçiren ve 112 nin olaydan haberdar olmasını saglayan Altıntaş psikolojileri tamamen bozulmuş atama bekleyen yüzbinlerde sağlıkçı ile duygularını şöyle paylaştı.

‘Gecenin bir vakti gelen mesaj ile sarsıldım bu basıma ilk kez gelmiyor ama umarım son olur.!
Öncelikle bu postu atmadan önce arkadaşımızdan izin aldığımı bilmenizi isterim.

Adı bende saklı Bu arkadaşımız ailesini kaybetmiş geride tek bir kardeşi ile yapayalnız kalmış ve atanmaktan başka çıkar yolu kalmamış. (Ya da o öyle düşünüyor)Uzun uzadıya konuştuk.
Dostlar bu çocuk 84 puan ile atanamadı diye bu gece intihara kalkıştı !! 
Evet herkesin kendine göre derdi var ve çoğu zaman insan altından kalkamayacağını düşünür. Sabrın en büyük erdem olduğunu çözebildiğimiz vakit olaylara daha mantıklı yaklaşmayı da öğreneceğiz.

Ben kimseye akıl verecek değilim hepiniz aklı basında eğriyi doğruyu bilen insanlarsınız. Atanamamak dünyanın sonu degil, sizin sonunuz hele hiç değil. Yıllardır evine ekmek götürmek icin çalışan çabalayan, gelecek hayalleri kuran sizsiniz, bunca hayal kurmuş ilken bir anlık gafletle yapacağınız her hata geride bıraktığınız insanları kahretmekten başka bir boka yaramaz, siz öldüğünüz ile kalırsınız.

Atanmazsan atanma, şimdi atanmadın bi daha denersin, sinavdan dusuk mu aldın bi daha çalış bi daha dene, is bulamadın mi , bi sonraki kapıyı çal ama vazgeçme. Denemekten vazgeçmiş isen zaten sen yaşayan ölüsündür ! Mucadele her daim olacak atanmadan önce, atanınca, atandıktan sonra… sen son nefesini verene kadar devam edecek. Yeter ki cesur ol.
hayat sunulmuş bir armağandır insana der sair. iyisiyle, kötüsüyle ve UNUTMAYİN Allah sabredenlerle beraberdir !

Gece gece bunları yazdığım icin üzgünüm ama içimden geçenleri yazmazsam kendimi kötü hissedecektim.

(Not: Arkadaşımız ile çok şükür ki anlaştık o bana sınav günü sınavının nasıl geçtiğini haber verecek ve birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz ✋🏻) (ayrıca bulunduğu yerde ki 112 ninde haberi oldu sorun yok şükür.)’

Habersaglikcilar ailesi olarak bu söylenenlere katılmakla birlikte artık sağlık bakanımızın çıkıp atamalar ve diğer gelişmelerle ilgili gençlerin yüreğine su serpecek açıklamak yapmasını temenni ediyoruz.

Kaynak:Habersaglikcilar.com