Atama Bekleyen Sağlıkcılara İyi Haber

0
32

Atama Bekleyen Sağlıkcılara İyi Haber

Günlerce Twiter etkinlikleri ve sosyal medya üzerinden sağlık bakanlığı yetkililerine ulaşan atanamayan sağlık çalışanları. Mücadelelerin geri dönüşümünü olumlu şekilde almışa benziyorlar.Görüşme yaptığımız ALTUNTAŞ mücadelenin her platformda süreceğini söyledi.

Aras Ali ALTUNTAŞ  yaptığı acıklamada görüşmenin atama bekleyen sağlık calışanları için olumlu geçtiğini dile getirdi.Sağlık bakanlığınca büyük bir alım yapacağı  bilgisi veren Altuntaş. Tarih ve Atama sayısının son şekli Maliye Bakanlığın vizesiyle belli olacağını. Sağlık Bakanlığının 20 bin üzrinde talepte bulunduğu edindiğimiz bilgiler arasında. Sağlık çalışanları için olumlu girişimlerden birtaneside diploma şartı ve sertifikasyonun önune geçilmesi idi yapılan talep doğrultusunda yapılacak çalışmayla  anestezi, ameliyathane teknikerlerinin, diyaliz teknikerliği gibi branşların mağdurıyeti giderilecek.

Görüşmede geçen bir diğer konusu ise 4+2 ile atanan sağlık personellerinin yaşadığı es durumu, eğitim ve sağlık durumu tayinlerininde kapsam disi tutulması ile ilgili yaşdaıkları mağduriyetlerdi.  Güvenlik soruşturması bekleyen personelin mağduriyetini bakanlık yetkililerine aktarıldı. Bakanlık yetkililerinden edindiğimiz bilgi doğrultusunda 100 adet  Sağlıklı Yaşam Merkezi  faaliyete başlamış ve tahminen 1000 sayısına ulaşılması beklenmekte  bu sayede birimlerin aktif çalışması için  ihtiyaç duyulan personellerle atama sayısını artması beklenmekte. Görüşmenin en olumlu kazanımları ise tahminen şehir hastanelerine alınacak 19000 taşeron personelin alımlarında belirleyici kriter olarak kpss puanının kullanılması kararı idi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here