Atama Bekleyen Sağlıkçılara İyi Haber

0
40

Atama Bekleyen Sağlıkçılara İyi Haber

Atama Bekleyen Sağlıkçılar Müjde! AK Parti Vekili Açıkladı Maliyenin Onayı Bekleniyor Atama bekleyen binlerce sağlıkçıyı sevindirecek müjdeli haber AK Parti Milletvekili Mahmut Kaçar tarafından duyuruldu. Sağlıkçı atamalarına ilişkin sözleşmeli personel kadrosu talep edildiği ve Maliye Bakanlığı onayının beklendiği aktarıldı…

sağlıkçılar
atama bekleyen sağlıkçılar

Kamuya memur alım ilanları yayımlanmaya devam ederken, uzunca sürelerdir Sağlık Bakanlığı bünyesine sağlık personeli alımı yapılmadığı yönünde fazlaca geri bildirim aldığını ve bu nedenden dolayı da bir açıklama yapma gerekliliği oluştuğunu ifade eden AK Parti Vekili Kaçar müjdeli haberi kamuoyuna duyurdu. Sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında atama bekleyen sağlıkçıları sevindirecek sözleşmeli personel kadrosunun Sağlık Bakanlığı tarafından talep edildiğini, ilgili onayların alınması durumunda da süreçlerin kamuoyuna aktarılacağı ifade edildi.

Resmi hesabından yaptığı açıklamada Maliye Bakanlığı’ nın onayının beklendiğinin altını çizen AK parti vekili Kaçar, Sağlık Bakan Yardımcısıyla yaptığı görüşme sonrası bilgileri edindiği ifade etmiştir.
Sağlık personelleri için sözleşmeli kadro talebi Maliye Bakanlığı tarafından onayın verilmesi halinde, kurum bünyesine personel alımının yapılacağı belirtilirken; adaylar için net bir alım sayısını söylemek çok zor. Ancak yapılacak olan alımın en az 2 bin civarı olması bekleniyor. Atama bekleyen sağlıkçıların bu konu hakkindaki düşüncelerini bekliyor, yorum bölümünde görüşlerini bizimle paylaşmalarını rica ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here