Ataması yapılmayan sağlıkçılar platformu başkanından ek atama müjdesi

4
47

Ataması yapılmayan sağlıkçılar platformu başkanından ek atama müjdesi

Çok şükür ki birkaç gün arkadaşımız daha ekmek sahibi olacak arkadaşlar EK ATAMAYI ı bugün itibariyle kesinleştiredik.

Bu konuyla ilgili bir çok duyum vardı. kulaktan dolma bilgi vardı çeşitli gruplarda sayı sallayanlardan tutun tarih sallayana kadar insanların umutlarıyla oynayanlar vardı !!
biz de kendi aldığımız duyumları netleştirmek adına ve diğer insanların umut Tacirligi yapmasını engellemek adına bugün kurumlardan netleştirdik.

Arkadaşlar sadece Türkiye kamu hastaneler kurumu’nun ek atama ile almayı planladığı sayıyı öğrene bildik oda 2000 küsür civarı onun dışında diğer kurumların sayıları henüz belli değil ama kısa zaman içinde öğrenmiş olacağız.
Ve atamanin illere dağılım vizesi gerçekleşmiş fakat henüz planlanması yapılmamış Buda demek oluyor ki bu atama bazı gruplarda söylenildiği gibi ağustos ayında olmayacak. Ben şahsen en erken Ekim ayında bekliyorum.

Arkadaşlar bunu kasım ayında yapılacak Merkezi atamayla karıştıranlar olmuş bu bütçe dışından Maliye’den alınarak yapılacak olan bir EK atamadır. bizim aylardır peşinden koştuğumuz mücadele ettiğimiz ve en son müsteşar görüşmesinde tekrar dile getirdiğimiz ek atama budur.

Aras Ali Altıntaş

Habersaglikcilar.com

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here