Atanamayan Sağlıkçılardan TBMM Ziyareti

1
35

Atanamayan Sağlıkçılardan TBMM ve Sağlık Bakanlığı Ziyareti
Uzun süredir atanamayan sağlıkçıların gündemini meşgul eden sorulara cevap bulmak için Fizyoterapist, Lisans Ebe, Paramedik ve Çevre Sağlıkçıdan oluşan 4 kişiden oluşan bir grup sağlıkçı 13 Eylül 2019 Cuma günü Türkiye Büyük Millet Meclisi ( TBMM ) ’nde MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sayın Prof. Dr. Sefer Aycan’ı makamında ziyaret ederek sorunları hakkında fikir alışverişi yaptı. Sonrasında grup Sağlık Bakanlığında ise Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü (YHGM) Daire Başkanları ile bir dizi görüşme yaparak branş bazında atama taleplerini yetkililere ilettiler.
Görüşmeler sonucunda:
1-2018/4 döneminde alınan 12 bin personelin güvenlik soruşmalarının ardından YHGM tarafından ilana çıkılacağı,
2-2019 Yılı için Sağlık Bakanlığına ayrılmış ikinci alım tarihi hakkında net bilgi olmadığı,
3-Ekim ayı içerisinde TBMM ya da başka bir yerde alım için güçlü bir ses duyurulması amacıyla bir toplantı yapılması gerektiği tesbit edilmiştir.
Sözkonusu toplantının Sağlık Dernekleri veya ilgili Platformların el birliği ile yapılması gerekmektedir.

1 YORUM

  1. 2.atama konusunda lutfen butun sağlık dernekleri elini taşın altına koysunlar lütfen beraber hareket edelim bir an önce 2.alim ilanına çıkılması yönunde çalişmalar yapalım .bizler gırtlağa kadar borca batmış durumdayız şü anda kafadan 35 bin borçum var .biz artık psikolojikmen kaldıracak guçumuz ve sabrımızd da kalmadı lütfen el ele verelimm .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here