Bakan Koca’dan Döner Sermayeye Kökten Çözüm Geliyor

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin koca, 8. Sağlık Zirvesi’nde yaptığı konuşmada “SUT fiyatlarının belli bir katsayıya bağlanarak güncel tutulması gerektiği kanaatindeyim. Bu konuda Sağlık Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak bir gayret içindeyiz.” ” dedi.

Bakan Koca’nın açıklamasında da görüleceği üzere, SUT fiyatlarının artırılması ile hastane gelirleri artacağından uzun yıllardır sağlık çalışanlarının döner sermaye sorunu da çözüme kavuşarak, eski döner sermaye tutarlarında ücret alınacağı öngörülmektedir.

Şehir hastaneleri ile özel sektörün sağladığı yüksek nitelikli otelcilik hizmetlerini kamuda da sağlayarak rekabete girdiklerini söyleyen Sağlık Bakanı Koca, “Özellikle sağlık turizmine özel sağlık kuruluşlarının vermiş olduğu katkı ile geldiğimiz seviyeyi baz alırsak, hep birlikte büyük hedefler belirlemiş olarak harekete geçtik” diye konuştu Mükemmeliyet merkezleri üzerinde de çalıştıklarını ifade eden Sağlık Bakanı Koca, sağlık sektörüne ek kaynak sağlayacak olan sağlık turizmini teşvik edecek çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Bakan Koca, sağlık hizmet sunucularının uzun süredir beklediği SUT fiyatlarının güncellenmesi üzerinde de çalıştıklarını anlatarak, şunları kaydetti: “Özel, kamu bütün sağlık hizmet sunucularının SUT fiyatlarının güncellenmesi beklentisinde olduğunu biliyoruz.

Hep birlikte hareket ederek SUT fiyatlarının belli bir katsayıya bağlanarak güncel tutulması gerektiği kanaatindeyim. Bu konuda Sağlık Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak bir gayret içindeyiz.”

Sağlık Bakanının açıklamalarından da anlaşılacağı üzere SUT fiyatlarının artırılması ile hastane gelirleri artacak ve döner sermayeler de eskiden olduğu gibi verilmeye başlanacaktır.Burada Sayın Bakanın konuşmasında en dikkat çekici olanı ise aslında artık uzun yıllar döner sermaye sorunu olmayacağı tüm sağlık çalışanlarının sorunsuz bir şekilde dönerden pay alması yönünde yapılan çalışmalardan biriside Sayın Bakan Koca‘nın ”SUT fiyatlarının belirli bir katsayıya bağlanıp güncel tutulması” yönündeki açıklamasıdır.

Belirli bir katsayı memur maaş katsayıları yada yıllık çıkan enflasyon oranında bağlanabilir.Yıllardır kangren olmuş döner sermaye sorununu Sağlık Bakanı Koca‘nın çözmesine kesin gözüyle bakılmaktadır.Sayın Bakan bu sorunu çözdüğü taktirde Sağlık Çalışanları tarafından kahraman ilan edilmesine kesin gözüyle bakılmaktadır.

İNTERAKTİFPLUS İHBAR HATTI 2019

HaberSağlıkcılar.com Haberleri Kaynak Link Verilmeden Kullanılmaz.

 Facebook Sayfaımızı Buradan Takip Edebilirsiniz.

 Instagram Sayfaımızı Buradan Takip Edebilirsiniz.

⇒ Twitter  Sayfaımızı Buradan Takip Edebilirsiniz.

⇒ Linkedin  Sayfaımızı Buradan Takip Edebilirsiniz.

Haber Sağlıkcılar Android Uylamasını İndirmek için Buraya Tıklayınız.

Haber Sağlıkcılar İOS Uylamasını İndirmek için Buraya Tıklayınız.