Bakanlıktan 1000 Hemşire Talep Ettik

0
51

Dr. Akan bu cümleyi bu yıl hizmete açılması planlanan bin 350 yataklı Şehir Hastanesi’nde çalışacak sağlık personeli için kullandı.

Malumunuz, sağlık personelinin Şehir Hastanesi’yle ilgili kaygılarını, tedirginliklerini daha önce de birçok kez paylaşmıştık sizinle bu sütunlarda.

Hastane ultralüks oluyor. Hem hastalar, hem de hizmet sunucuları sağlıkçılar, bu hastanede çalışmaktan büyük keyif alacaklar… Burada çalışmak bir ayrıcalık olacak…” şeklinde konuşan İl Sağlık Müdürü Dr. Akan, çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini söyledi.

Valla bilemiyoruz!

Bir ayrıcalık mı olacak, bir ayrımcılık mı hizmete girdiğinde göreceğiz hep birlikte…

***

Birçok sağlık çalışanının, Şehir Hastanesi’ne gitmemek adına bazı sendika ve siyasileri devreye sokup ilçe kamu hastanelerine tayin yaptırmak için sıraya girdiğini de biliyoruz. İddialara göre, merkeze yakın iki ilçe kamu hastanesinde ciddi yığılmaların yaşandığı söylenmekte…

Bu arada bazı hekimlerin ise Şehir Hastanesi’ne gitmemek için istifalarını kurumlarına verdiği belirtilmekte…

Neyse…

Sağlık Müdürü Dr. Akan sağlık çalışanlarını uyararak, dışarıdaki gereksiz spekülasyonlara itibar etmemelerini ve önümüzdeki günlerde ayrıntılı bir bilgilendirme toplantısı yapacağını ifade etti.

Dr. Akan, 200’ün üzerinde değişik branşlarda görev yapan hekim ve 300’e yakın ebe, hemşire, yardımcı sağlık personelinin Şehir Hastanesi’nde çalışmak için taleplerinin olduğunu açıklayarak şu bilgileri verdi:

***

Şehir Hastanesi, Güney Marmara’ya hitap eden bölgenin en ileri seviyede hastanesi olacak. Altyapı buna göre planlandı ve son derece modern, çağdaş ileri teknoloji ile inşa edildi. Bu çerçevede değerlendirdiğimizde yine bölgenin en büyük ve en ileri seviyede kanser hastanesinin yanı sıra; kalp damar, kadın doğum, fizik tedavi ve rehabilitasyon ile genel hastane olarak nitelikli ileri seviyede hizmetler verecek entegre bir hastaneden bahsediyoruz. Şimdiden bu hastanede çalışmak isteyen hekimler ve sağlık çalışanlarından ciddi bir talep aldık…

Evet, İl Sağlık Müdürü Dr. Akan konuşması sırasında “Bizim sağlık çalışanlarımız rahat olsun.  Hastane başhekimleri ve personelle görüşerek bu süreci birlikte yürüteceğiz” ifadesini kullandı.

Oh be!

Nihayet!

Bu cümle, uzun zamandır tedirgin olan sağlık çalışanlarının yüreğine su serpmiştir herhalde.

Ve Sağlık Müdürü Dr. Akan konuşmasını şöyle sürdürdü:

Şehir Hastanesi’nde bin 300 civarında hemşire olacak. Bunlardan yaklaşık 400 hemşireyi, Bursa’daki kamu hastanelerimizden istihdam edeceğiz. Geriye kalan bin kadroyu da bakanlıktan talep ettik. Doktorlara gelince toplam 500 hekime ihtiyacımız var. Bunlardan yaklaşık 250’sini Bursa’daki kamu hastanelerinden istihdam edeceğiz. Geriye kalan 300 hekimi de bakanlıktan talep ettik.”

***

Ha bu arada Dr. Akan’ın satır başlarında “Daha zamanımız var!“, “Zamanı gelince!” cümleleri dikkatimi çekti…

Anımsayacaksınız verilen ilk demeçlerde, Şehir Hastanesi’nin mayıs ayı ortalarında açılacağı söylenmişti.

Daha sonra haziran ayı dendi ama…

Anlaşılan o dur ki Şehir Hastanesi’nin tam kapasite ile hizmet vermesi temmuz, ağustos ayına sarkacak gibi…

Hayırlısı!


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here