Banka Maaş Promosyon Ücretleri il il Açıkladık

2019 Toplu Sözleşme görüşmelerinden hak ettikleri ve bekledikleri zammı alamayan sağlıkçılar, umudunu banka promosyonlarına bağlamış durumda. Son günlerde Türkiye rekoru kırıldı gibi sürekli “tık” haberi yapanlardan olmamak için azami gayret gösteriyoruz. Bu anlamda sağlık çalışanlarına banka promosyon anlaşmaları konusunda gerçeği göstermek istiyoruz.

Banka promosyonuyla bir nebze olsun nefes almak isteyen sağlık çalışanları, banka maaş promosyon anlaşmalarını yakından takip etmekte. 2019 yılı içerisinde yapılan promosyon anlaşmalarını habersaglikcilar.com olarak mercek altına aldık.  Türkiye’nin en yüksek promosyon anlaşması şuan itibariyle hala Sağlık-Sen İstanbul Üniversiteler Şubesinde. İstanbul Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa’da gerçekleştirilen banka promosyonu ihaleleri sonucunda tüm zamanların en yüksek banka promosyon anlaşmalarındaki rekor ücret olan aylık 130 lirayı geçen bir il hala bulunmuyor.

Bir çok ilde Anlaşma Yapıldı

Banka promosyon anlaşmalarında farklı kriterler gözetilerek açıklamalar yapılsada; Habersaglikcilar.com olarak aylık bazda en yüksek verilen ücreti göz önüne alarak bir tablo hazırladık. Buna göre şu ana kadar 20 ilde yapılan banka maaş promosyon anlaşmalarında  4 yıl için 6 Bin 250 liralık toplam ücretin ay bazında 130 liralık net ücretiyle İstanbul ili Türkiye’de tüm zamanların en yüksek maaş promosyon anlaşmasını elinde bulunduruyor.

İstanbul’un ardından 3 yıl için 4 Bin liralık toplam ücretin ay bazında 111 liralık net ücretiyle Van ili geliyor. Bu iki ilin ardından, 3 yıl için 3 Bin 965 liralık toplam ücretin ay bazında 110 liralık net ücretiyle Diyarbakır ili geliyor.

En yüksek banka maaş promosyon anlaşmasını yapan 3 ilin ardından en düşük ücretlerle anlaşma yapan 3 ili de yazmadan edemeyeceğiz. Şanlıurfa 2 bin 268 liralık 3 yıllık ay bazında 63 liralık anlaşmasıyla sonuncu olurken, Çorum 2 bin 500 liralık 3 yıl için ay bazında 69 liralık anlaşmasıyla sondan ikinci olurken, bu iki ili Kütahya 2 bin 725 liralık 3 yıllık ay bazında 75 liralık anlaşmasıyla takip etti.

 

İstanbul Banka Maaş Promosyonu

Bugün gerçekleştirilen banka promosyonu tefvizinde Yetkili Sendika Sağlık-Sen İstanbul Büroları olarak ağır gayretimiz ve içtimadaki teşebbüslerimiz karşılığında tüm çalışanlarımıza, tek seferde en geç 2020 yılı Şubat ayında peşin ödenmek üzere 3 yıllığına Ziraat Bankasından 3816 TL promosyon hakkı kazanılmıştır.

Lakin gün içersinde Ziraat Bankası ile görüşmeler sürdürülerek rakamın bir ölçü daha yükseltilmesi gayretimiz devam edecektir. Aldığımız rakam Aylık bazda Türkiye ortalamasının çok üstündedir. Rekor seviyesindedir.

Her vakit tek derdimizin sağlık çalışanlarımız için kazanımlar elde etmek olduğunu bir defa daha bildiriyor, bu bilinçle çalışmaya devam edeceğimizi de kamuoyununun haberine sunuyoruz. Not: Hastaneler ve ADSM’ler 2020 Ocak ayında, gayrı Sağlık Müdüriyeti bağlısı üniteler 2020 Haziran ayında promosyon ittifakına dahil olacaklardır.

İstanbul’da Sağlık Çalışanlarına Promosyon Ücreti Açıklandı

 

İzmir Banka Promosyonu Açıklandı

İzmir ilinde çalışan sağlık personeli maaş promosyonunda 5 yıllığına 6852 TL ile Yapı Kredi bankası maaş promosyonunu aldı. Tek seferde ödeneceği belirtilen promosyon ihalesi İzmir ilinde görevli sağlık çalışanlarına hayırlı olsun.

Kaybolan Heyecan ve Güven için Yola Çıktık

Konya Banka Promosyonu Açıklandı

Konya İl Sağlık Müdürlüğü sosyal medya hesabından yaptığı açıklama;  Banka Promosyon İhalesi Sonuçlandı Konya İl Sağlık Müdürlüğü ve bağlı sağlık tesislerinde görevli 16.391 personeli kapsayan banka maaş promosyon ihalesi sonuçlandı. 60 aylık süreyi kapsayan ve açık arttırma usulü ile yapılan ihaleye 6 banka katıldı. İhale süreci sonunda en yüksek teklifi veren Ziraat Bankası, 2020 yılı Ocak ayından itibaren Konya İl Sağlık Müdürlüğü ve bağlı sağlık tesislerinde görevli personelin 60 ay süreyle maaşlarının Ziraat Bankasına yatmasını öngören sözleşmeyi imzaladı.

Konya Banka Promosyonu Açıklandı

Trabzon Banka Promosyonu Açıklandı !!!

Banka Promosyonu Trabzon’da 6 Bin 300 Lira Oldu! Banka promosyonu sağlıkçıların yüzünü güldürmeye devam ettiği illerden birisi de Trabzon Oldu. Banka Promosyonu ihalesini tamamlayan Trabzon, 5 yıllık için 6 bin 300 liralık anlaşma yaparak Ankara’nın 5 bin 700 liralık anlaşmasının hayli üstünde bir ücrete imza atmış oldu.

Trabzon Saglik Mudurlugu ve Bağlı Hastaneleri maas promosyon ihalesi 5 yillik sure icin 6300 TL ile Ziraat Bankasinda kalmistir. Ödemeler Bir Defada,Eşit ve Peşin Olarak 2020 yılı 15 Ocak maaaşını takiben 10 gün içinde, Halen Akbank İle Anlaşması devam eden Sağlık Müdürlüğü (ve bağlı kuruluşları 112 Ashi,Aile Hekimliği ve Tsm’ler) çalışanları ise 15.09.2021 maaşını takiben 10 gün içinde (4100 Tl olarak) faydalanacaktır. Hayırlı olsun. Turk Saglik Sen Trabzon.

Trabzon Banka Promosyonu Açıklandı !!!

Kırklareli Banka Promosyonu Açıklandı

Kırklareli maaş promosyonu ise 6665 TL ile Ziraat Bankasında kaldı. Kırklarelinde yetkili sendika olan Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Yüksel Kahyaoğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; İlimiz Hastanelerinde çalışan arkadaşlarımızın Maaş Ödemeleri Banka Promosyon İhalesi 14 Kasım 2019 tarinde yapılmıştır. İlimizde 15 YILDIR tek yetkili olan sendikamız Türk Sağlık-Sen tüm çalışan arkadaşlarımızı temsilen ihaleye katılmıştır. Sağlık çalışanlarını ayırt etmeden ötekileştirmeden eşit miktarda, tek seferde 15-20 Ocak tarihleri arasında ödenmek üzere 6665 Tl ile en yüksek miktarı veren ziraat bankası ile anlaşma yapılmıştır. Hepimiz için hayırlı olması dileğiyle çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim dedi.

Kırklareli Banka Promosyonu Açıklandı

Ankara Banka Promosyon Bedeli Açıklandı

Ankara Banka Promosyonunda 5 Bin 700 Lira da Kaldı! Ankara Sağlık Müdürlüğü bünyesinde çalışan tüm sağlık çalışanlarını kapsayan banka maaş promosyon anlaşması sabah saatlerinde başlayan promosyon ihalesi 5 bin 700 lira ile ziraat bankasında kaldı.

Banka promosyonu alan illeri sıraladığımız listemiz de Ankara aylık 95 liralık promosyon ücreti ile Türkiye’de en yüksek promosyon ücreti alan 16. il oldu. Geçtiğimiz gün yapılan İstanbul Sağlık Müdürlüğü promosyon ihalesi aylık 106 lira olarak 3 yıllık belirlenmiş, sağlık çalışanlarının tepkisini çekmişti.

Ankara Banka Promosyon Bedeli Açıklandı !

Batman Banka Promosyonu Açıklandı

Banka Promosyonunda Türkiye Rekoru Batman’dan Geldi! Batman Sağlık Müdürlüğü bünyesinde görevli sağlık çalışanlarının 3 yıllık banka promosyon ücreti için yapılan ihale bugün sonuçlandı ve 4 Bin 120 Liralık rekor ücretle Akbank ihaleyi kazandı. Detaylar haberimizde.

3 yıl için yapılan anlaşmalar içerisinde Türkiye rekorunu 114,44 liralık aylık ücretle kıran Batman, Eskişehir ilinin 113,19 liralık aylık ücretini de geçmiş oldu.

Batman Banka Promosyonu Açıklandı

Muğla Banka Promosyonu Açıklandı !!

Muğla İl Sağlık Müdürlüğü ve bağlı hastaneler/ağız diş sağlığı merkezleri personel aylık maaş ve ücret ödeme ‘Banka Promosyon ihalesi’ Muğla Ağız Diş Hastanesi’nin konferans salonunda gerçekleşti.  9 bankanın katıldığı Banka Promosyon İhale’sinde 19. Turda Ziraat Bankası’nın 6 Bin 520 TL teklif vermesiyle Yapı Kredi Bankası ihaleden çekilen taraf oldu. Sağlık çalışanlarının 5 yıllık süreç için alacağı maaş promosyonu Ziraat Bankası tarafından 6 Bin 520 TL olarak sonuçlandı.

Muğla Sağlık Sen İl Başkanı Özcan Çiçek; “Yetkili sendika Muğla Sağlık Sen olarak ihale komisyon üyesi olduğumuz, Kamu hastanelerinde görevli tüm sağlık personeli ve sürekli işçi çalışanlarımız için gerçekleştirilen banka promosyonu ihalesi tamamlanmıştır. Yetkili sendika olarak yaklaşık üç haftadır tüm bankalar ile yoğun çalışma ve istişarelerimiz sonrasında bugün yapılan ihaleyi 30 ocak 2020 tarihinde tek seferde ödenmek üzere, 6.520 TL ile Ziraat Bankası kazanmıştır. Sağlık çalışanlarımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Muğla Sağlık Personoline 6.520 TL Banka Promosyunu !!!

Kahramanmaraş Banka Promosyonu Açıklandı !!

Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ve yetkili sendika olarak Sağlık Sen Kahramanmaraş İl Başkanlığının iştirak ettiği banka maaş promosyon ihalesinde sağlık çalışanlarını memnun eden bir fiyat elde edildi. İhale sonunda il genelinde tüm çalışanlara 5 yıl için tek seferde Ziraat Bankası tarafından peşin olarak 5.820 TL promosyon ödenmesine hak kazanıldı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ali Nuri Öksüz İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde görev yapan tüm sağlık çalışanlarını kapsayan bir banka maaş promosyon ihalesinin başarıyla tamamlandığını belirterek Bankayla yapılan 5 yıllık anlaşma sonucunda sağlık personellerine 2020 ocak ayından geçerli olmak üzere tek seferde 5.820 TL promosyon ödeneceğini dile getirdi. Yapılan promosyon anlaşmasının tüm sağlık çalışanlarına hayırlı olmasını söyleyen İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ali Nuri Öksüz ihale sürecinde emeği geçenlere ayrıca teşekkür etti.

4. Rekor Promosyon Kahramanmaraş’tan Geldi

Adıyaman Banka Promosyonu Açıklandı !!

Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen banka promosyon ihalesinde, sağlık çalışanı tek seferde peşin olarak 4.400 TL promosyon ödemesine hak kazandı. İhale sonunda il genelinde çalışan Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı tüm sağlık tesislerinde çalışanlarını kapsayan promosyon ihalesinde ziraat Bankası ile anlaşmaya varıldı. Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda başlayan açık artırma 6 saat süren yoğun bir teklif pazarlığının ardından 4.400 TL. üzerinden promosyon ödemelerinin yapılması konusunda ziraat Bankası ile anlaşmaya varıldı.

Rize Banka Promosyon Anlaşması Yapıldı

Rize’de 6 Bin 600 Lira Banka Promosyon Anlaşması Bugün yapılan banka promosyon anlaşmalarından sonuncusu Rize’de yapıldı ve 5 yıllık için 6 Bin 600 liralık banka promosyon anlaşması sağlandı.

Rize Banka Promosyon Anlaşması Yapıldı

Van Banka Promosyonu Açıklandı !!

3 Yıl İçin Van İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı hastaneler ve ağız diş sağlığı merkezi personelinin aylık maaş ve ücret ödeme banka promosyon protokolü ihalesi gerçekleştirildi. Van İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen banka promosyon protokolü ihalesine 7 banka katıldı. 4 bin 104 sağlık çalışanının sonucunu merakla beklediği ihale, birinci oturum ile kapalı teklif usulüyle gerçekleştirildi.

İhale komisyonuna İl Sağlık Müdürlüğü Personel ve Destek Hizmetleri Başkan Yardımcısı Yavuz Taşhan başkanlık yaparken, hastane yetkilileri ve sendika temsilcileri de hazır bulundu. İlk turun ardından Vakıf Bank, Halk Bank ve Garanti Bankası ihaleden çekildi. Bu durumun sonucunda ihale, açık arttırmayla devam etti. Yürütülen süreç sonucunda son tura Akbank ve Ziraat Bankası kaldı. Çekişmeli geçen son turda, Ziraat Bankası yetkilileri yeni tekliflerinin 3 bin 975 TL olduğunu komisyona ilettiler. Komisyonun ısrarlı pazarlığı neticesinde bu tutar 4 bin TL olarak karara bağlandı.

Sağlıkta 5.Rekor Promosyon Anlaşması Van’dan Geldi

Osmaniye Banka Promosyonu Açıklandı !!

Osmaniye’de çalışan sağlık personellerine Ziraat Bankası 5.880 TL ile anlaşmaya varıldı. İhaleye giren 8 bankanın tekliflerinin ardından, son ikiye kalan Ziraat Bankası ve Yapı Kredi Bankası Ziraat Bankası olurken, kazanan Ziraat Bankası oldu. Ayrıca, Ocak ayına kadar kredi kartı alan personele ise 100 Bonus verileceği belirtildi.

Osmaniye Sağlık’da 5 Bin 880 Lira Maaş Promosyonu Ödenecek

Diyarbakır Banka Promosyonu Açıklandı !!

Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü ve bağlı tüm sağlık tesisleri adına promosyon anlaşması yapıldı. 36 aylık sözleşme karşılığı peşinen ödeme şeklinde 3.965 TL ile banka promosyon sözleşmesi imzalandı.

3.965 TL Maaş Promosyon Anlaşması Daha Diyarbakır’dan Geldi

Malatya Banka Promosyonu Anlaşması

Malatya Banka Promosyonu Anlaşması: 5 Bin 750 Lira Malatya Sağlık Müdürlüğü bünyesinde çalışan sağlık personellerini kapsayan banka promosyon ihalesi bugün yapıldı. İhale 5 yıl süreli ve peşin ödemeli olarak 5 bin 750 lira ile sonuçlandı.

Malatya’da yapılan banka promosyon ihalesinin 5.750 TL üzerinden sonuçlanması üzerine değerlendirme sürecinin devam ettiği, ücretin yukarı çıkartılması konusunda sağlık müdürlüğünün çalışma içerisinde olduğu öğrenildi.

Yetkili sendika olarak ihaleye katılan Sağlık-Sen Malatya Şubesinden banka promosyon anlaşmasının 5 bin 750 liraya sonuçlanmış olmasına rağmen (aylık 95,83 TL) herhangi bir açıklama yapılmadı.

Malatya Banka Promosyonu Anlaşması

Kilis Banka Promosyonu Anlaşması

Kilis Banka Promosyonu Anlaşması: 3 Bin 860 Lira Kilis Sağlık Müdürlüğü bünyesinde çalışan sağlık personellerini kapsayan banka promosyon ihalesi bugün yapılarak 3 yıllık 3 bin 860 liraya anlaşma sağlandı.

Kilis’te çalışan (1450 kadrolu sağlık çalışanı ile 490 4-D’li çalışanımz olmak üzere) tüm sağlık emekçilerimiz adına gerçekleştirdiğimiz ‘Promosyon İhalesi’, kişi başı peşin ödenmesi şartıyla, 3 yıllık promosyon bedeli 3.860,,00TL olarak neticelenmiş ve kişi sayısı/yıl/promosyon ücreti oranlamasında TÜRKİYE BİRİNCİSİ olduk!

Kilis Banka Promosyonu Anlaşması

Düzce Banka Promosyonu Açıklandı !!

Yapılan promosyon ihalesinde, Yapı Kredi Bankası en yüksek teklifi vererek kişi başına 5.465 TL ile ihaleyi alan taraf oldu. Düzce Sağlık-Sen Başkanı Cihan Özal, sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamada; “Yetkili sendika olarak katıldığımız, İl Sağlık Müdürlüğü Promosyon ihalesi; 2.402 personel üzerinden 5 (Beş) yıllığına Yapı Kredi Bankası ile kişi başı 5.465 TL peşin olarak ödenecek şekilde sonuçlanmıştır.

Ödemeler İl Sağlık Müdürlüğü için Şubat 15 sonrası ay sonuna kadar, Atatürk Devlet, Akçakoca Devlet ve Ağız ve Diş  Sağlığı Merkezi Ocak 15’i sonrası ay sonuna kadar, Sürekli İşçiler Haziran ayı sonuna kadar  hesaplara yatırılacaktır. Başta İl Sağlık Müdürlümüz Dr. Yasin Yılmaz olmak üzere  Personel ve Destek Hizmetleri Başkanlığımıza ve emeği geçen herkese teşekkür  ederiz.” ifadelerinde bulundu.

Sivas Banka Promosyon Anlaşması

Sivas Banka Promosyon Anlaşması 6 Bin 50 Lira! 5.000 TL açılış fiyatıyla başladığı duyurulan banka promosyon anlaşmasında ihalenin PEŞİN ve TEK SEFERDE ödenmesi kararlaştırılmıştı.
Sivas’ta kıran kırana geçen banka promosyon ihalesi 6.050 TL ile sonuçlandı.

Sivas Banka Promosyon Anlaşması Yapıldı

Samsun’da İhaleye 10 Banka Katıldı

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü ve bağlı hastaneler, ağız diş sağlığı merkezleri personel aylık maaş ve ücret ödeme banka promosyon protokolü sonucunda, Samsun’daki sağlık çalışanlarına 6 bin 50 TL promosyon ödemesi yapılacak.

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ve sağlık çalışanlarını temsilen Samsun Sağlık-Sen Şube Başkanı İlyas Biçer’in masada olduğu banka promosyon ihalesinde sonuç belli oldu. İhale sonunda il genelinde yaklaşık 12 bin sağlık çalışanı, 6 bin 50 TL promosyon ödemesine hak kazandı. 10 bankanın katıldığı ve 3 bin TL ilk tekliflerle başlayan ihale, 2 bankanın çekişmesi sonucunda 20. turda Yapı Kredi Bankası’nın 6 bin 50 TL teklif vermesiyle son buldu. Sağlık çalışanlarının,promosyon ödemesinin 15 Ocak 2020’de tek seferde peşin olarak alacağı bildirildi.

Samsunda promosyon 6 bin 50 TL oldu

Denizli’de Banka Maaş Promosyon

Denizli Sağlık Müdüriyeti ve Denizli Sağlık-Sen ortak çalışmasıyla yapılan banka maaş promosyon muahedesi 36 ay vade makbul olmak üzere peşin 3960,00 TL olarak belirlendi.

Denizli Sağlık-Sen tarafından yapılan açıklamada; Üyelerimizin bize verdiği emaneti en yeterli biçimde taşımaya devam ediyoruz.

Denizli Sağlık Müdüriyetine bağlı tüm kurumlarda hizmet yapan kamu çalışanını kapsayan promosyon tefvizi 36 aylık 3960 TL Yapı Kredi Bankası ile peşin olarak muahedeye varılmıştır.

Bu süreçte emeği büyük olan Başta Sağlık Yöneticimiz Uz.Dr.Berna Öztürk’e ,ihale komitemize ve katkısından ötürü Idare Heyetimize Teşekkür Ederim. Sağlık Çalışanlarımıza Iyi Uğurlu Olsun.

 

Denizli’de Banka Maaş Promosyon 3960 Lira Oldu

Amasya’da İhale Sonuçlandı

Amasya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ihalede; 2020, 2021, 2022 yıllarını kapsayan banka promosyon ihalesinde 3.604 TL gibi rekor bir oranla Akbank ile sözleşme imzalandı.

KOCAELİ’de İhale Sonuçlandı

KOCAELİ İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan ihaleye yedi banka katıldı.12bin sağlık çalışanının sonucunu merakla beklediği, kapalı teklif usulü ile başlayan ihale açık arttırma ile devam etti. 1.200 TL teklif ile başlayan ihalede Ziraat Bankasının 4.200 TL teklifi karşısında diğer bankalar ihaleden çekildi. Sağlık-Sen Şube Başkanı Erdal Yıldırım, verilen miktarın yeterli olmadığını, sağlık çalışanları adına bunu kabul edemeyeceklerini söyleyerek teklifin artırılmasını istedi.

Sağlık Sen Sendikası, ihale komisyonu ve İl Sağlık Müdürlüğünün yoğun çabaları neticesinde Ziraat Bankasının teklifini 5 (beş) yıllığına 6300 TL olarak revize etmesi üzerine banka ile maaş promosyon sözleşmesi imzalandı.

Kocaeli Banka Promosyon Anlaşması Yapıldı

Bingöl’de İhale Sonuçlandı

Bingöl Sağlık-Sen Şubesi tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada; “Bingöl Sağlık-Sen olarak komisyon üyeliğini yaptığımız banka promosyon ihalesi ziraat bankası ve akbank arasındaki çekişmeyi ziraat bankası 5.200 ₺ ile kazandı

Erzurum Banka promosyonu Açıklandı !

Banka Promosyonunda Erzurum 4 Bin 104 Lirayla Rekor Kırdı! 3 yıllık yapılan anlaşmalar içerisinde Bugün Batman’da rekor ücretle ihale tamamlanmıştı. Batman’ın ardından banka promosyonunda Erzurum’da aynı başarıyı yakalayarak 4 Bin 104 liralık anlaşmayla sağlık çalışanlarının yüzünü güldürdü.

Yetkili sendika SAĞLIK SEN olarak uzun zamandır yürüttüğümüz çalışmalar ve görüşmeler sonucu bugün yapılan ve yetkili sendika SAĞLIK SEN olarak katıldığımız Erzurum İl Sağlık Müdürlüğü Banka Promosyon Ihalesini 3 yıllık anlaşma ve tek seferde peşin ödeme olarak 4104 TL tutar üzerinden Ziraat Bankası kazanmıştır.

Erzurum Banka promosyonu Açıklandı !

Giresun Banka Promosyon Anlaşması Yapıldı

Giresun’da Promosyon Anlaşması 5 Bin 805 Lira Oldu! Sağlıkta son haftalarda promosyon anlaşmaları peş peşe gelirken, dün yapılan ihaleyle Giresun’da promosyon ihalesi 5 yıl için peşin 5.805 TL’ye Ziraat Bankasıyla anlaşıldı.

Giresun Banka Promosyon Anlaşması Yapıldı !!

Antalya Banka Promosyonu Açıklandı !!

16 bin 166 sağlık çalışanının sonucunu merakla beklediği ihale, kapalı teklif usulü gerçekleşti. İhale komisyonuna İl Sağlık Müdürlüğü Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı İbrahim Çetin başkanlık yaparken tüm sağlık çalışanlarını temsiliyse yetkili sendika konumundaki Sağlık-Sen İl Başkanı Sinan Kuluöztürk gerçekleştirdi.

İlk turda; Ziraat Bankası 45 TL, Denizbank 25.75 TL, Halkbank 50 TL, Yapı Kredi Bankası 50 TL,Akbank 55 TL, İş Bankası 50 TL, Vakıflar Bankası 25 TL kişi başı aylık teklifte bulundu. İlk turun ardından Deniz Bank ve Vakıflar Bankası ihaleden çekildi. Bu durumun sonucunda ihale, açık arttırmayla devam etti. Rakamların 90 TL bandına gelmesiyle bazı banka yetkilileri ihale arttırım oranın düşürülmesini talep etti.

Ancak Sağlık Sen İl Başkanı Sinan Kuluöztürk, bu durumun çalışanları zarara uğratacağını belirterek komisyondan tarafından teklifin reddedilmesini sağladı. Yürütülen süreç sonucunda son tura Ziraat Bankası ve Yapı Kredi Bankası kaldı.

Nefes nefese geçen son turda Yapı Kredi Bankası’nın teklifi 100 TL oldu. Bu teklif üzerine kısa bir mola isteyen Ziraat Bankası yetkilileri yeni tekliflerinin 101 TL olduğunu komisyona ilettiler. İhale sürecini, 102 TL aylık kişi başı ödeme teklifiyle Yapı Kredi Bankası önde tamamladı. Bu sonuca göre; sağlık çalışanlarının 5 yıllık süreç için alacağı maaş promosyonu tek seferde nakit ödenmek üzere 6 bin 120 TL oldu.

İhalenin tamamlanmasının ardından konuşan Sağlık-Sen İl Başkanı Kuluöztürk; “Sendika olarak çalışanlarımızın hakkını her kulvarda aramaya ve savunmaya devam ediyoruz. Gerçekleştirdiğimiz ihaleyle çalışanlarımız açısından güzel bir kazanım daha elde ettik. Sağlık çalışanlarımız maaş promosyonu olarak 6 bin 120 TL alacaklar. Aldığımız promosyon Türkiye’de iller bazında rekor bir rakam. Umarım tüm kesimlere hayırlı olur.

Geride bıraktığımız toplu sözleşme görüşmelerinde masadan elimiz boş ayrılmıştık. Fakat bu kez masanın kazananı sağlık çalışanları oldu. İnşallah,genel merkezimizin de destekleriyle ilerleyen günlerde çalışanlarımızı mutlu edecek yeni kazanımlara imza atmayı sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

Banka promosyon şartları 2019

İNTERAKTİFPLUS İHBAR HATTI 2019

HaberSağlıkcılar.com Haberleri Kaynak Link Verilmeden Kullanılmaz.

 Facebook Sayfaımızı Buradan Takip Edebilirsiniz.

 Instagram Sayfaımızı Buradan Takip Edebilirsiniz.

⇒ Twitter  Sayfaımızı Buradan Takip Edebilirsiniz.

⇒ Linkedin  Sayfaımızı Buradan Takip Edebilirsiniz.

Haber Sağcıklar Android Uylamasını İndirmek için Buraya Tıklayınız.

Haber Sağcıklar İOS Uylamasını İndirmek için Buraya Tıklayınız.