Bebek Katili Hemşire Çıktı

Bebek Katili Hemşire Çıktı

İngiltere’de bir hastanede artan bebek ölümlerini araştıran yetkililer korkunç gerçeği ortaya çıkardı. Daha önce bebekler için yardım toplayan hemşire Lucy’nin, 8 miniğin katili olduğu anlaşıldı.

Yetkililer, olayın çok hassas olduğunu ve dava sonuçlanana kadar bilgi vermenin doğru olmayacağını söyledi.

ŞÜPHELER GERÇEĞE GÖTÜRDÜ
Kan donduran olay İngiltere’nin kuzeybatısında yaşandı. Ülke genelinde en yüksek bebek ölümlerinin Chester Kontes Hastanesi’nde yaşandığını fark eden Sağlık Bakanlığı, olayla ilgili soruşturma başlattı. Yapılan araştırma sonucunda yeni doğan bebek ölümlerinden hastanede çalışan ve hayırsever bir hemşire olarak bilinen Lucy Letb’in sorumlu olduğu ortaya çıktı. Katil hemşire Letb’in 8 bebeği öldürmek ve 6’sını öldürmeye teşebbüsten tutuklandı.

BEBEKLER iÇiN YARDIM TOPLAMIŞ 
Hemşirenin minik bebeklere aşırı dozda ilaç vererek ölümlerine neden olduğu ihtimali üstünde duruluyor. Öte yandan genç kadının 5 yıl önce, hastanede yenidoğan ünitesi kurulması için yardım kampanyası başlattığı ve bu kapsamda 3 milyon strelin bağış topladığı öğrenildi.  Hatta bir röportajında “Bebeklerin yardımımıza ihtiyacı var. Bir gün biz de onların yardımına ihtiyaç duyacağız” dediği de ortaya çıktı. Ailesi ve arkadaşları Letb’in böyle bir şey yapmasına inanamadıklarını söyledi.