Bir Devir Kapandı

0
40

Ankara’nın en eski hastanesi olan Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin, Bilkent Şehir Hastanesi’ne taşınma süreci tamamlandı. Hastanenin Sıhhiye’de bulunan tarihi binasındaki hizmetine son verildi.

Başkent’in en eski sağlık kuruluşu olan Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi´nin üç ay önce başlayan Bilkent Şehir Hastanesi´ne taşınma süreci tamamlandı. 27 Mayıs Pazartesi gününden itibaren yeni yerinde hizmet vermesi planlanan hastanenin acil servisi hasta girişine kapatıldı.

Taşınma işlemiyle ilgili Ankara Valiliği´nden yapılan açıklamada, hastanenin bazı bölümlerinin 7 Şubat 2019´dan itibaren Bilkent´teki Şehir Hastanesi´ne taşındığı belirtildi. Hastanenin kalan bölümlerinin de 25-26 Mayıs 2019 tarihlerinde taşınmasının planlandığının aktarıldığı açıklamada, 26 Mayıs 2019 tarihinden itibaren hasta kabulü ve hizmet sunumunun sona ereceği kaydedildi.

“MODEL HER YÖNÜYLE ÇARPIK HALE GELDİ”

Hastanenin hizmete kapanmasına Ekonomist Prof. Dr. Veysel Ulusoy sert tepki gösterdi. Twitter hesabından bir açıklama yapan Ulusoy, “Model her yönüyle çarpık hale geldi. Elin parasıyla şehir hastanesi, köprü ve havalimanı yap; bedava olanları rakip diye kapat. Sürmez bu!” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here