Bu Kişiler 2019/4 KPSS Tercih İşlemlerini Yapmamalı

0
40

Bu Kişiler 2019/4 KPSS tercih işlemlerini yapmamalı. Yanlış duymadınız. Konuyu biraz daha açalım. Sağlık Bakanlığına bilindiği üzere 12 bin sağlık personeli ataması yapacak. 2018 KPSS puanına sahip adayların, bu boş pozisyonlara başvuruları 21 Ağustos’ta sona erecektir Sağlık bakanlığı 1 yıldır hiç atama yapmamıştır. 2019 Yılında ise Bakan KOCA’nın 2 alım yapacağını belirtmesi sağlıkçıları sevindirmişti. Bu alımlarda dikkat etmeniz gereken kural.

2019/4 KPSS alımı sözleşmeli bir alımdır. Sözleşmeli personel çalıştırılmasına dair esasların ek 1. maddesinde, bir kamu kurumunda çalışmakta olan 4/B’li sözleşmeli personelin, yeni bir kadroya atanmaya hak kazanmasını gerekçe göstererek sözleşmesini fesih etmesi halinde, 1 yıl boyunca yeniden 4/B’li sözleşmeli personel olarak çalışamayacağı açık olarak yer almaktadır. Burada madde çok açıktır. Hangi kurumda olursanız olun ister üniversite hastanesinde ister başka bir kurumda sözleşmeli olun farketmez sizde bu maddeye tabisiniz. Özellikli sağlık personelleri üniversite hastanesinde sözleşmeli olarak çalışmaktadır. Onların dikkat etmesi gerekir.

Bu kural, üniversite hastanelerinde 4/B’li sözleşmeli personel olarak çalışanları da kapsamaktadır. Bu kuraldan sadece unvan değişikliği niteliğindeki yeni atamalarda istisnadır. Örneğin anestezi teknikeri olarak çalışan birisi hemşire olarak bir sözleşmeli pozisyona yerleşirse, 1 yıl sınırlamasına takılmamaktadır. Burada gördüğünüz gibi ünvan değişmiştir.

Bu kapsamda üniversite hastanesinde 4/B’li hemşire olarak çalışan bir kişinin, 2019/4 KPSS tercihlerinde hemşire kadrolarına tercih etmemesi gerekmektedir. 4/B’li anestezi tek olarak çalışan bir kişinin 2019/4 KPSS tercihlerinde yer alan anestezi kadrolarını tercih etmemesi gerekmektedir. Tercih edip yerleşen adayların ataması Sağlık Bakanlığınca iptal edilecektir. Bunun dışında taşerondan kadroya geçen sürekli işçiler bu maddeye tabii değildir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here