Bu Şehir Hastanesi 2020 de Tamam

1
52

Marmara Bölgesi’nde Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli ve Bursa’da 4 farklı şehirde sağlık üssü olarak hizmet verecek, sağlık hizmetinde gelinen son nokta olarak değerlendirilen şehir hastanelerinin inşaat çalışmaları devam ediyor.

Türkiye’de 2017 yılından bu yana 9 şehir hastanesi hizmete açılırken, şehir hastaneleri her türlü hizmetin bir arada verildiği, fiziki yapısı, teknolojik donanımı, teknik özellikleriyle sağlık hizmetleri sunumunun performansını yükselten, sağlık sisteminin dönüm noktalarından biri oldu. 

2020’de tamamlanması planlanıyor

Kocaeli’nde toplam 1.210 yataklı olarak inşa edilen entegre sağlık kampüsünde çalışmalar devam ediyor. Tamamlandığı zaman son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla, her branştan polikliniklerle, modern, konforlu hasta odaları ve uluslararası standartlarda üniteleri, ameliyathaneleri ile hizmet verecek.

Sağlık kampüsünde 440 yataklı genel hastane, 263 yataklı kadın doğum ve çocuk hastanesi, 153 yataklı kalp damar hastanesi, 116 yataklı onkoloji hastanesi, 100 yataklı FTR ile 130 yataklı YGAP olmak üzere 6 hastane yer alacak. Kocaeli Entegre Sağlık Kampüsü’nün 2020 yılında tamamlanması hedefleniyor.

Üst düzey tasarım

Kocaeli Entegre Sağlık Kampüsü projesinde diğer tüm şehir hastanelerinde olduğu gibi üst düzey bir tasarım kurgusu planlandı. Kullanılan malzemenin kalitesinden, renge, doku ve ışığa kadar insanların, gelen hastaların kendilerini iyi hissetmelerini sağlayacak her türlü detay düşünüldü.

Geçmiş yıllardaki koğuş sistemi sona erdi. Hem kamu özel işbirliğinde hem de genel bütçe yatırımları kapsamında Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen hastanelerde tek kişilik en fazla iki kişilik hasta odalarına yer verildi. Uluslararası standartlardaki yoğun bakım üniteleri, ameliyathaneleri, laboratuvarları, son teknolojiye sahip görüntüleme cihazlarıyla hastalıkların tanı, teşhis ve tedavisinde zaman kazandıracak üniteler kuruldu. 

1 YORUM

  1. bu hemşirelik ve sağlık memurluğu gerçekten yapılacak bir meslek değil bunca fedakarca çalışmanın karşılığı ya dayak yemek ve de kamuda en düşük maaşı almak olmamalıdır.git kapıda bekçi ol desek yeridir.ne gecemiz ne hafta sonlarımız ne resmi tatilimiz ne yaz tatilimiz ne kış kar tatilimiz hayatın her alanında depremde salgın hastalıklarda mitinglerde vbvb tüm sosyal faliyetlerde görev yapıyoruz.

    imkanımız olsa bu mesleği bıraırız mis gibi 8,5 mesai yapar masa başlarında çalışırız olmuyorsa bu mesleğin karşılığını verin maaşlarında döner sermayelerinde 3600 ek göstergelerinde iyileştirmeler yapın yada kapatın bu mesleği madem değersiz itibarsız gelen giden darp ediliyor o zaman herşeyi dr ler yapsın artık diyecek laf kalmadı

    artık yeter grvemi gidelim iş mi bırakalım bumu isteniyor o zaman bu hastalara kim bakacak böyle bir durum karşısında ülke ne hale gelir düşünemiyoruz bile.

    herşey ihmal edilebilinr herşey zamanla yerine konur ancak iş sağlık olunca hiçbirsey ihmale gelemez bir çocuk hasta bir ameliyat masasında hasta bir yoğun baımda vir acil serviste hasta vbvb müdahele edilmese ne olur artık sizler cevap verin

    hasta ile hasta yakını ile birebir ilgilenen yüzyüze çalışan doktorlar hemşireler sağlık memurları el üstünde tutulmalıdır bir sağlık kuruluşu dr siz hemşiresiz sağlık memursuz olmaz olamaz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here