Bu Tarihte Lisans Tamamlamaya Başvuranlar Dikkat

1
37

Bu Tarihte Lisans Tamamlamaya Başvuranlar Dikkat

YÖK’ün 2015 yılında sağlık ön lisans mezunlarına sınavsız lisans tamamlama hakkı veren işlemine ilişkin davada Danıştay, yürütmeyi durdurma kararı verdi.

Danıştay kararı ile 7 -11 Eylül 2015 tarihlerinde lisans tamamlama programlarına yerleşen sağlık emekçilerinin öğrencilikleri askıya alındı. Lisans tamamlama programlarına devam eden sağlık çalışanları, yeni dönemde ders alamayacak olup, programdan mezun olanların ise özlük hakları ve intibakları askıda olacaktır.

“Sendikamızca daha ilk aşamalarda görülen bu belirsizlik durumu, yıllar sonra Danıştay tarafından verilen yürütmenin durdurulması kararı ile sağlık çalışanlarına emek, zaman ve para kaybı olarak dönmüştür. Bu aşamada maalesef haklı çıktığımızı, üzülerek belirtiyoruz.”

Saygılarımızla…

Genel Sağlık-İş Basın Bürosu

1 YORUM

  1. sendikanın cevabına bak biz soyledık dıye kına yakmadıgı kalmıs.tamam kardeısm soyledıznı varsayalım ve de haklı oldunuz varsaylım.çözüm ne kardesım çözüm çözüm sunabılıyormusun bir fıkrın varmı sen anca sevin.kımden yanasın.sendika ne işe yarar sendıka neden vardır bunları google yaz bır ogren derım

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here