Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı – Dr. Salih Onur Basat

Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı – Dr. Salih Onur Basat

Son yıllarda burun estetiği yaptıranların sayısında artış gözlenir. Görsel açıdan olduğu kadar sağlık açısından da bireylere fayda sağlayan bir ameliyat olduğu için tercih edilme sıklığında artış görülür.

 

Her kadın ve erkeğin yaptırabildiği bir estetik ameliyatı olduğundan dolayı bu alanda faaliyet gösteren pek çok hastane ve merkez bulunur.

 

Nefes alamayan ya da burnunun şeklinden memnun olmayan kişilere genel anestezi verilerek burun estetiği yapılır.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı Nedir?

Tıp dilinde rinoplasti olarak bilinse de burun estetiği olarak bilinen bu ameliyat, şekil bozukluklarını gidermede etkili bir tedavi yöntemi olarak kabul görür.

 

Uzman bir doktor tarafından bu ameliyatın yapılması ise çok önemlidir. Aksi halde hem görsel açıdan hem de sağlık açısından ciddi problemler ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nasıl Yapılır?

İşlem süresi 1,5 ile 2,5 saat arasında değişir. Sürenin uzunluk ya da kısalığı hastaya uygulanacak işleme göre değişiklik gösterir. Burun kenarlarından kesi açılarak yapılan bir işlemdir.

 

Hastanın burun estetiği ameliyatı sonrasında ilk birkaç saat ağrı ya da sızı hissetmediği gözlenir. Bu ameliyat türünün açık ya da kapalı olarak 2 türü bulunur.

 

İz kalması istenmeyen durumlarda genellikle kapalı rinoplasti tercih edilir.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

Burun kemik yapısında eğrilik, yamukluk ya da büyüme olan kişiler, burun şeklinden memnun olmayan kişiler ya da burnu büyük olan kişiler burun estetiği ameliyatına ilgi gösterir.

 

Bu kişilerin görsellik ve sağlık bakımından rahat etmesi temel hedeftir. Burun estetiği yaptıran kişilerin daha mutlu, kendiyle barışık ve özgüveni yüksek kişiler haline geldiği gözlenir.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Günümüzde burun estetiği fiyatları öğrenilerek yapılan bu ameliyat, sonrasında özenli bir süreç ister. Hastanın burnuna darbe gelmemesi önemlidir.

 

Aynı zamanda burunda yer alan tampon ve alçıların da hasta ya da hasta yakınları tarafından çıkarılmaması önemli bir konudur.

 

Olası bir kanama ya da darbe halinde derhal estetik ameliyatın yapıldığı hastaneye başvurulması gerekir.

Burun (Rinoplasti) Estetik Ameliyatı Sonrası İyileşme Nasıl Olur?

Rinoplasti ameliyatı geçiren bir hasta, ameliyat sonrasında hemen günlük yaşamına devam edemez. Çünkü en az 15 gün tampon ya da termoplastik alçı burnunda kalır.

 

Bunun yanı sıra burnunda yer alan dikişler de en az 10 gün sonra alındığı için toplam iyileşme süresine yaklaşık 3-4 hafta gözüyle bakmak gerekir.

İstanbul’da Kaç Gün Kalmalı ve Kaç Gece Hastanede Kalmalıyım?

Burun estetiği olmak için İstanbul’a gelecekseniz en az 5 gün önceden şehirde konaklama yapmanız tavsiye edilir.

 

Çünkü gerekli tahlil ve tetkikler için hastaneye gidip gelmeniz gerekecektir. Ama burun estetiği ameliyatı öncesinde hastanede yatış yaptırılmaz.

 

Ameliyat sonrası ön görülemeyen bir komplikasyon meydana gelirse ancak o zaman hastanede kalırsınız.

 

Ayrıca, burun estetiği fiyatları öğrenilirken bu gibi durumlarda olası ek ücretin ne kadara denk geleceğini de öğrenmeniz sizin açınızdan faydalıdır.

Hasta Ne Zaman Taburcu Olur?

Estetik ameliyatı sonrasında hasta aynı gün içinde taburcu olur. Kanama durumu olursa 1 gece hastanede müşahede altında kalır.

Estetik Sonrası Hastasında Çok Ağrı Olur Mu? Morluk ya da Şişkinlik Olur Mu?

Burun estetiği sonrasında çok fazla ağrı olmaz. Şişlik ve morluk birkaç gün sürer. Zamanla o da kaybolur.

Burun Estetiği Fiyatları

Kişiye özel işlemlerde hastanın durumu göz önüne alınır. Ameliyatın yapılış şekli değerlendirilir ve burun estetiği fiyatları buna göre belirlenir.

https://www.salihonurbasat.com/burun-estetigi/ bilgi için hemen tıklayın.