Çocuk Hakları Nobeli Türkiye ye Verildi.

0
35

Çocuk Hakları Nobeli Türkiye ye Verildi.

Çocuk Nobeli’ni LÖSEV ile Türkiye kazandı. Çocuk hakları alanında dünyanın en önemli ve saygın kuruluşlarından olan World of Children (Çocukların Dünyası) Vakfı, “Çocuk Hakları Nobeli” ödülünü Üstün Ezer’e vereceğini duyurdu.

“Çocuk Hakları Nobeli” sağlık alanında çocuk doktoru olan Üstün Ezer’e verilecek. 22.000’den fazla başvurunun olduğu ödül için tüm adayları titizlikle değerlendiren, izleyen ve araştıran World of Children, lösemili çocuklar için hayatını adayan ve lösemi tedavisindeki başarıları nedeniyle LÖSEV Kurucu Başkanı Dr. Üstün Ezer’i seçti.

Amerika’nın New York şehrinde 2 Kasım’da yapılacak olan ödül törenine dünyanın en önemli kişileri ve kuruluş temsilcileri katılacaktır.

LÖSEV Kurucu Başkanı Dr. Üstün Ezer kimdir ?

LÖSEV’in kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Dr. Üstün EZER, LÖSEV ailesinin şirin babası, çocuk uzmanı ve çocuk kan hastalıkları (Pediatrik Hematolog) uzmanıdır.

1958 yılında Kayseri’de doğdu. İlk, orta, lise ve üniversiteyi Ankarada okudu. Kastamonu’da mecburi hizmet, Kırklareli’nde askerlik yaptı. Diyarbakır’da 3 sene proje yürüttü. Baba tarafı Hatay, anne tarafı Tekirdağ’lı.

1981 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. Önce Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ihtisası yaptım ve Çocuk doktoru oldu. Daha sonra Lösemili çocuklara olan sevgim nedeniyle ikinci bir ihtisas yaparak Pediatrik Hematolog (çocuk kan hastalıkları uzmanı) oldu.

Habersaglikcilar olarak Dr. Üstün EZER hocamızı tebrik ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here