Çocuk Hastanesinde Nörofizyoloji Merkezine Açıldı.

0
52
Havadist.com Aktüel Haberler Listesi Suriye'de Esad rejimi ve destekçilerinin hücumlarından kaçarak ülkenin kuzeybatısındaki İdlib kentinde ...

Prof.Dr. Hasan Basri Üstünbaş’ın anısı ERÜ’de yaşayacak


MHP Kayseri  eski Milletvekili ve Erciyes Üniversitesi (ERÜ) eski öğretim üyesi merhum Prof. Dr. Hasan Basri Üstünbaş adına Mustafa Eraslan- Fevzi Mercan Çocuk Hastanesinde Nörofizyoloji Merkezine açıldı.
Merkezin açılışını yapan Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Orta Anadolu’nun en büyük hastanesinde Prof. Dr. Hasan Basri Üstünbaş adına Nörofizyoloji Merkezi açılmasının çok önemli olduğunu belirterek, “ Üniversitemize ve Kayseri’ye büyük katkılar sunmuş olan merhum Üstünbaş Hocaya rahmetle anarken, Merkezimizin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu merkezin buradan fayda sağlayacak olan hastalarımıza büyük sağlayacağına eminim” dedi.
ERÜ Hastaneler Müdürü Prof. Dr. Ahmet Güney’de, Nörofizyoloji Merkezi’nin önemine dikkat çekerek, Üstünbaş ailesine katkılarından dolayı teşekkür etti.
Kayseri Tabip Odası Başkanı ve ERÜ Çocuk Hastanesi Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Hüseyin Per’de, rahmetli Hasan Basri Üsütnbaş’ın çok değerli bir insan olduğunu ifade ederek, “ 2 yıl önce kaybettiğimiz değerli hocamızın anısını yaşatmak isteyen ailesinin ve Kuzan ailesinin katkıları ile açılan bu merkezimiz hayırlı olsun” dedi.
Rahmetli Üstünbaş’ın 40 yıllık arkadaşı olan Prof. Dr. Mehmet Akif Özdemir’de, Hasan Basri Üstünbaş’ın mükemmel bir insan olduğunu söyledi.
Törene, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Erciyes Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Borlu, Prof. Dr. Sıtkı İlkay Öğretim üyeleri Derneği Başkanı Prof. Dr. Harun Ülger, Türk Ocağı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Ünal, Başhekim Yardımcıları Prof. Dr. Musa Karakürkçü, Doç. Dr. İsmail Koçyiğit, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’ndan Prof. Dr. Duran Arslan, Üstünbaş ailesi ve çok sayıda davetli katıldı.
Törende merhum Prof. Dr. Hasan Basri Üstünbaş’ın oğlu Burak Üstünbaş’a, Emine ve Mevlüt Kuzan adına da Alaattin Kuzan’a katkıların dolayı şükran plaketi verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here