Doktor Saldırıya Uğradı

Doktor Saldırıya Uğradı

Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Tuba Çıkmaz, dün gece görevi başında hasta yakınları tarafından darbedildi.

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı ve Edirne Tabip Odası Başkanı Ertuğrul Tanrıkulu, tabip odası lokalinde gazetecilere yaptığı açıklamada, Dr. Çıkmaz’ın hasta yakınları tarafından görevi başındayken darbedilmesinin üzüntü verici olduğunu söyledi.

Çok üzgün ve kaygılı olduklarını belirten Tanrıkulu, “Yıllardır biz hekime, sağlık çalışanına şiddeti konuşuyoruz. Dün akşam Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi’nde saat 22.30 civarı kadın hekime darp olayı meydana geldi. Biz oraya hemen ulaştık ve acilde doktor hanımı gördük. Oraya gelen bütün hekim arkadaşlar ve sağlık çalışanları doktor hanıma bakamadı yani o kadar kötü durumdaydı ve ciddi darp travma yaşamıştı.” dedi.

Sağlık çalışanlarına şiddetin son bulması gerektiğini aktaran Tanrıkulu, Dr. Çıkmaz’ın tedavisine hastanede devam edildiğini kaydetti.

Edirne Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve Aile Hekimi Dr. Özlem Önal da hastanede devlet adına çalışan kamu görevlisinin darbedilmesinin kabul edilemez olduğunu dile getirdi. Darbedilen sağlıkçılara “geçmiş olsun” denmemesi gerektiğini, bunun bir kanıksama olduğunu anlatan Önal, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetle ilgili yetkililerin çözüm bulmasını istedi.

Edirne Valisi Günay Özdemir de Çıkmaz’ı, Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi’nde ziyaret etti.

Çıkmaz’ın olayla ilgili polise şikayette bulunduğu ve soruşturmanın sürdüğü belirtildi.