EK GÖSTERGE HATIRLATILDI

1
50

Basına kapalı olarak gerçekleşen kabule; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un yanı sıra Genel Başkanımız Önder Kahveci, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, TİSK Başkanı Kudret Önen ile TZOB Genel Sekreteri Hasan Hüseyin Coşkun katıldı.

Görüşmenin ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Genel Başkan Önder Kahveci,

“Türkiye-AB KİK Türkiye kanadı olarak bugün Sayın Cumhurbaşkanı ile görüştük. Görüşme esnasında kamu çalışanlarının merakla beklediği EK GÖSTERGE konusunu gündeme getirerek, tüm çalışanları kapsayacak şekilde bir an önce hayata geçirilmesini bir kez daha yineledim.

Sayın Cumhurbaşkanı, verdiği bu sözü parlamento çalışmaya başladığı anda genel kurula getireceklerini, görüşülecek ilk kanunlardan birisinin ek gösterge konusu olacağını bana ifade etti. Türkiye Kamu-Sen olarak ek gösterge ve diğer bütün konuların takipçisi olmaya devam edeceğiz” dedi.

1 YORUM

  1. haydi arkadaşlar toplum sağlığı teknisyenleri sağlık memurları olarak 3600 ek gösterge hakkımızı bir olup sesimizi duyuralım kamuoyu oluşturalım sendikalara baskı yapalım bakanlığa sbn ye cumhurbaşkanlığına ulaşalım arayalım madem bizlerde kanunda belirtildiği gibi aynı zamanda hemşire sayılıyorsak hemşirelerle beraber hastanelerde beraberçe çalışıyorsak aynı işleri yapıyorsak 3600 ek gösterge bizlerinde hakkıdır arkadaşlar hakkımızı arayalım

    yada hemşire gibi çalışmayı bırakalım ret edelim
    yapılması gerekn 1 derece ye düşmüş olanlara 3600 verilmesi veya yapılması gereken 2200 ek gösterge olanlara 3600 ek gösterge verilmesidir iş bu kadar basittir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here