Ekip Portal

0
48

Ekip portal; Sağlık Bakanlığı çalışanlarının kullanabileceği kişisel bilgilerini görebileceği uygulamadır. Aynı zamanda Sağlık bakanlığı çalışanları ile bağlantı kurulabileceği ve paylaşım yapabileceği sosyal bir platformdur. Sağlık personeli için sağlık bakanlığı yeni projelerle karşınızda olacak.

Habersaglikcilar.com olarak ekip portal uygulamasına nasıl üye olacağınızı resimli olarak anlatıyoruz.

Ekip portal nasıl indirilir? Ekip portalı nasıl kullanabilirsiniz?

Ekip portal hesabı oluşturmanız gerekiyor. Bu gayet basit tek yapmanız gereken bizim size anlattığımız gibi tek tek aşamaları ilerletmek. Ekip portal linkine tıklayın.

https://ekipportal.saglik.gov.tr/signin Aşağıda ki gibi bir görsel açılacak burada yer alan uygulamay git butonuna tıklayın.

ekip

Daha sonra karşınıza ortak giriş sayfası açılacak buradan 5 şekilde giriş yapabilirsiniz. Bunlardan hangisi size uyuyorsa onunla giriş yapabilirsiniz. Biz size e-devlet ile girişi anlatacağız siz başa bir yolda giriş yapsanız bile aynı ekranlar açılacağı için yazının devamında neler yapmanız gerektiğini anlatacağız.

1-Kayıt olarak,

2- e-imza ile giriş yapabilirsiniz

3- Mobil imza ile telefon numarası kaydıyla

4- TC kimlik kartı okuyucusuyla

5- E-devlet ile oturum açarak devam edebilirsiniz.

ekip portal giriş

Evet arkadaşlar giriş yaptıktan sonra bizi neler karşılıyor bir bakalım.

ekip portal nedir

Burada aslında ilk aklımıza gelen sağlık bakanlığının sanki kendi sosyal medyasını yapmış olduğunu görüyoruz. Burada bizimle ilgili neler var bakalım. Sol tarafta isim soyisim ve çalıştığımız hastane yazıyor. Onun altında kalan senelik izinlerimiz. Onunda altında hizmet puanımız bulunuyor ve altta portaldaki üye sayısı mevcut.

Sol üstte takvim mevcut buraya önemli durumları işaretleye biliyoruz. Onun yanında uygulamalar bölümü var. Tıkladığımızda aşağıda ki gibi bir görsel açılıyor.

ekip portala nasıl

İzin yönetimine tıkladığımızda izin talep edebiliyoruz.

Eğitim bölümüne tıkladığımızda mezun olduğumuz okul gibi durumlar yer alıyor.

Zimmet sorgulayarak üzerimizde bir zimmet durumu var mı bunu görüyoruz.

Atama takibi bölümde ilk atandığımız yerden başlayarak hangi branş ve ünvanda hangi tarihte başladığımız yer alıyor.

Kefalet sorgulama butonu mevcut

Personel çalışma belgesi de bu ekrandan talep edebiliyoruz.

Eğer sizlerde bu ekranlar çalışmıyorsa mobil olarak ekip uygulamasını indirerek bu alanları inceleyebilirsiniz. Uygulama şuan mobil olarak ta kullanılabiliyor. Basit ve kullanışlı bir uygulama.

Sağlık bakanlığı bu uygulaması ile aynı zamanda bir sosyal medya gibi kullanarak paylaşım yapabiliyorsunuz.

Ana Sayfadaki arama yerinden istediğiniz bir ismi aratabilirsiniz . Biz sizin için bir arama yaptık ve karşımıza bu alanlar çıktı.

ekip portal üye

Duyurular,sosyal alanlar,kişiler,hastaneler ve paylaşımlar karşımıza çıktı. Bu aslında biraz facebook aramalarını anımsatıyor. Buradan aramak istediğiniz bilgili bulabilirsiniz.

Sertifikalı eğitim programları

Sertifikalı eğitim programları özellikli ünitelerde görev yapan sağlık personeline yönelik olarak 04/02/2014 tarihli ve 28903 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Sağlık Bakanlığı Sertifikalı Eğitim Yönetmeliğine bağlı olarak düzenlenerek yürürlüğe giren ilgili konuda sertifikalı eğitim programı standartları doğrultusunda yapılmaktadır. Kamu hizmetlerinde bürokrasinin azaltılması, hantallığa sebebiyet veren hususların ortadan kaldırılması, hizmetlerin süratli ve en iyi şekilde sunulması gerekmektedir. Dijital dönüşüm çerçevesinde uzun vadeli plan ve projeler hayata geçirilmektedir. Entegre Kurumsal İşlem Platformu (EKİP) Projesi kapsamında, sertifikalı eğitim programı başvuruları 16.07.2019 tarihi itibariyle EKİP uygulaması üzerinden alınacaktır. Uygulamaya giriş https://ekip.saglik.gov.tr adresinden e-devlet aracılığıyla yapılacaktır. Sertifikalı eğitim programlarına başvurmak isteyen personel e-devlet üzerinde bulunan form ile başvuru yapacaktır. Buna göre sertifikalı eğitim programlarına başvuruların e- devlet aracılığıyla alınması ve uygulamanın sağlık tesislerine duyurulması hususunda; Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim. Av. Erol GÖKDÖL Bakan a. Genel Müdür Yardımcısı

Kaynak: Habersaglikcilar.com

Sağlık bakanlığının diğer uygulaması SİNA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here