Emekli Maaş Promosyonları Ne Kadar

0
38
Havadist.com Aktüel Haberler Listesi Sakarya'nın Sapanca ilçesinde  ÇOCUKLAR TEDAVİYE ALINDI Yakınlarının haber vermesi üzerine gelen 112 ...

Emekli Maaş  Promosyonları Ne Kadar

Başbakan Binali Yıldırım emeklilere verilecek promosyon miktarlarını açıkladı.

Uzun süredir emeklilerin beklediği promosyon konusundaki açıklama Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapıldı.

Yıldırım açıklamasında, “Bin lira altında emekli maaşı alanlara tek seferde 300 TL, bin lira ile 2 bin lira arasında maaş alanlara 375 TL, 2 bin lira üzeri maaş alanlara ise 450 TL ödeme yapılacak” dedi.

Başbakanın konuya ilişkin açıklaması şöyle:

“Bildiğiniz gibi asgari ücretler yüzde 10’a yakın arttırıldı. Bu yıllık enflasyonun üstünde bir artıştır. Gönül ister ki daha çok yapalım, ülkemiz geliştikçe arttıracağız. Emeklilerimiz için de onların iyi yaşayabilmeleri tek hedefimiz. Bin lira altı maaş alanlara tek seferde 300 lira, bin lira iki bin lira arasında alanlar tek seferde 375 lira, 2 bin üzerine alanlara 450 lira alanlara tek seferde ödeme yapılacak. Emekli maaşlarını bankalara yatırıyor devlet ama bankalar parayı hesapta tutuyor bu nedenle devlet böyle bir alternatif sağladı. 11 buçuk milyonun 8 buçuk milyonu 1000-2000 aralığındalar ve onlar 375 lira alacaklar.

3 yıl hesapların bankanın içinde tutulması karşılığında ödeme tek seferlik olacak. Bankalarımızın da fedakarlık yapmalarıyla böyle bir sonuç elde edildi. Onlara da teşekkür ediyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here