Emmanuel Macron: Biden liderliğinde ABD geri döndü

0
78

Havadist.com Yeni Haberler Listesi

İngiltere’nin güneybatısında bulunan Cornwall’da İngiltere liderliğinde gerçekleştirilen G7 Doruğu kapsamında bir ortaya gelen başkanlar, ikili görüşmelerini sürdürüyor.

ABD Lideri Joe Biden ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Cornwall’daki Carbis Koyu’nda görüşme gerçekleştirdi.

”ABD GERİ DÖNDÜ”

Görüşmede Biden, muhabirlerin yönelttiği “ABD geri döndü mü?” sorusunu Macron’un yanıtlamasını istedi. Macron ise “Kesinlikle evet” cevabını vererek, Biden’ın liderliğin iştirak olduğunu gösterdiğini söyledi.

”BIDEN, ÖZGÜR DÜNYANIN İŞBİRLİKÇİ LİDERİ”

Biden idaresinde ABD’nin, özgür dünyanın işbirlikçi önderi olarak geri döndüğünü belirten Macron, “Kulübün bir kesimi olan ve işbirliği yapmaya çok istekli bir ABD Lideri olması harika” dedi.

”AB İNANILMAZ DERECEDE GÜÇLÜ VE CANLI”

Biden da ABD’nin NATO askeri ittifakının ahengi konusunda çok güçlü hissettiğini ve Avrupa Birliği’ne (AB) takviyesini lisana getirerek, “Daha evvel de söyledim, ABD geri döndü. İşler ilerliyor ve ABD’de de dediğimiz üzere, birebir sayfadayız. AB’nin, Batı Avrupa’nın sadece ekonomik sıkıntılarını ele alma maharetiyle değil, tıpkı vakitte NATO’nun omurgası olma ve dayanağını sağlama mevzusuyla da çok ilgisi olduğunu düşünüyorum. AB’nin inanılmaz derecede güçlü ve canlı olduğunu düşünüyorum” sözlerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here