“Erken boşalmada bitkisel ürünlerle kendi kendinizi tedavi etmeyin”

Türkiye’deki en yaygın cinsel sorunlardan birinin erken boşalma olduğunu söyleyen Üro-Androloji Uzmanı Prof. Dr. Halim Hattat, hakikat bilinen yanlışları anlattı. Tedavi sistemleri ile ilgili bilgi veren Prof. Dr. Hattat, “Kişiye özel uygulanan tedavilerle, kalıcı olarak düzgünleşme sağlanabilir. Birçok kişi bitkisel eserlere yöneliyor fakat bu durum; alerjik tepkiler, peniste döküntü, kaşınma, yanma, şişlik, ödem, cinsel işlev kayıpları üzere komplikasyonlar oluşturabiliyor. Bu nedenle erken boşalmada katiyetle bu tip eserlerle kendi kendinize tedavi etmemenizi öneriyorum. Cinsel terapi bilhassa ilaç tedavileri ile kullanıldığında refleksleri denetim edebilme bahtı tanıyor” diyerek uyardı.

Şahsa özel hakikat tedavi formülü uygulandığında sıhhat sorunu olmaktan çıktığını lisana getiren Hattat Klinik’ten Prof. Dr. Halim Hattat, “Çift açısından cinsel zevki azaltan problemlerin başında erken boşalma geliyor. Erken boşalma probleminde öncelikle sebebine uygun bir tedavi planı düzenlenmesi büyük kıymet taşıyor. Bilhassa genç erkeklerde birinci cinsel münasebetlerde deneyim eksikliği, performansla ilgili telaşları ve gerginlikleri erken boşalma sebebi olabiliyor. Bu deneyimler arttıkça çoğunlukla erkek, kendini denetim etmeyi öğreniyor. Lakin, bazen istese de bunu başaramıyor. Burada en değerli tetikleyici sertleşme sorunu. Aslında sertleşme sorunu erken boşalmayı, erken boşalma da sertleşme sıkıntısını tetikliyor. Özellikle uzun vadeli, tedavi edilmeyen meselelerde bu iki cinsel ıstırap birbirini tetikliyor. İdrar yolu enfeksiyonları ya da prostat üzere ürolojik problemler, tiroit sorunu üzere hormonsal sorunlarda ve birtakım hudut sistemi kaynaklı meşakkatler da erken boşalmayı tetikleyen etmenlerdendir” dedi.

KİŞİNİN ÖZGÜVENLİ OLMASINI HEDEFLİYORUZ

Derdin kalıcı olarak tedavi edildiğini vurgulayan Prof. Dr. Hattat, “Önemli olan kişinin boşalma denetimi konusunda özgüveninin kalıcı olarak yerine gelmesidir. Tedavimizin asıl gayesi budur. Bireye özel ilaç, cinsel terapi, kas idman programı kombinasyonu uyguluyoruz. Olağan altta yatan bir sertleşme sorunu varsa onu da birlikte tedavi etmemiz gerekiyor. Burada da cinsel bölge damar ve hudut sisteminin geliştirilmesi başarılı sonuçlar veriyor. Bir yandan da cinsel terapide konut ödevleri ile boşalmayı denetim eden kasları çalıştırmayı, kademeli olarak geciktirmeyi öğretiyoruz. Bilgisayarlı sistemlerde bireye gerçek kasılmak, hakikat gevşemek ve ileri basamaklarda istediğiniz vakit ve dilek ettiğiniz şiddette kasılmak ve gevşemek çalışmalarını yaptırıyoruz. Bu bilgisayarlı sistem sayesinde yanlış kas kümelerini çalıştırıp istediğiniz sonuçlara bir türlü ulaşamamanız riskini ortadan kaldırıyoruz. İşte bu halde özgüveni yerine gelen erkekte tedavi edildikten sonra erken boşalma şikayetinin tekrarlama mümkünlüğü son derece azalıyor” diye konuştu.

ÇİFTLERİN ORTAK SORUNU

Erken boşalmanın erkeğin özgüvenini düşürdüğünü, utanç ve kaygı hislerine yol açtığını belirten Prof. Dr. Hattat, “Ancak erken boşalma aslında çiftin ortak problemidir. Cinsel sorunlar ilgi çatışmalarına dönüşüyor. Tedavi edilmesi çiftin yalnızca cinsel ömür kalitesi için değil, münasebet kalitesi için de son derece gereklidir” tabirlerini kullandı.

TEDAVİ PROSEDÜRLERİ

Uzun yıllar tedavide antidepresan özellikteki ilaçların kullanıldığını söyleyen Prof. Dr. Hattat, “2-3 hafta tertipli kullanım sonrasında belirli bir kan seviyesine ulaşıyor ve boşalmayı geciktirmeye başlıyor. Müddette 2 ile 8 kat bir uzama yaşanabiliyor. Aneztezik unsurlar içeren kremler-jeller-spreyler herhalde erken boşalmada uygulanan en eski tedavi metodudur. Ancak bu ilaçlar, cinsel birleşmeden 10-30 dakika evvel uygulanması gerekir. Fazla doz kullanıldığında peniste hissizlik, zevk alama, uyarılmada zahmet, kalitesiz sertleşme üzere yan tesirler oluşabiliyor. Sertleşme ilaçlarının kullanımı ile performans sorunu yaşayan erkeklerde boşalma müddetini uzatmak mümkün olabiliyor. Buna karşın erken boşalma devam ediyorsa o vakit öbür tedavi prosedürleri uygulanıyor” diye konuştu.

Birçok kişinin de bitkisel eserlere yöneldiğini belirten Prof. Dr. Hattat, “Ancak yan tesirlere yol açabiliyor. Alerjik tepkiler, peniste döküntü, kaşınma, yanma, şişlik, ödem, cinsel işlev kayıpları üzere komplikasyonlar oluşabiliyor. Bu nedenle erken boşalmada katiyetle bu tip eserlerle kendi kendinize tedavi etmemenizi öneriyorum. Cinsel terapi bilhassa ilaç tedavileri ile kullanıldığında refleksleri denetim edebilme talihi tanıyor. Davranışçı konut ödevleri ile hastalar kasları çalıştırmayı, boşalmayı kademeli olarak geciktirmeyi öğreniyor. Prezervatif kullanımı erkeklerde penis hissiyatında hafif bir değişime yol açarak boşalma müddetinde ufak bir artış yaratabiliyor.  Lakin öbür medikal tedaviler kadar başarılı değildir” tabirlerini kullandı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı