Fransa Sağlık Çalışanları Eylemde

0
72

Fransa da sağlık çalışanları eylemde Fransa da sular durulmuyor. Uzun süredir Sarı Yelekliler’in eylemleri varken şimdi de Fransa da  sağlık personelinin eylemi var Ülkede ses getiren eylemde bir çok hastane iş bırakma noktasına geldi.

2 aydır süren ve son günlerde artan grevler, bugünlerde 478 devlet hastanesinin 216’sına yayılmış durumda. Bu konu eğer çözülemezse Fransa sağlık sistemi çökecek.

GREVCİLERİN HÜKÜMETTEN İSTEKLERİ

Sağlık personeli maaşlarına 300 euro zam isteyen sağlık çalışanlarının diğer talebi ise hastanelerdeki yatak kapasitesinin düşürülmesi oldu. Çünkü artan iş yükü sağlık personelini zorluyor.

Çalışma şartlarının da kötü olduğunu savunan sağlık çalışanları, en az 10 bin kişinin daha işe alınması gerektiğini savunuyor. Bu konuda hükümetin adım atmasını bekliyorlar.

“GREV NEDENİYLE BİR HEMŞİRE 20 HASTAYA BAKIYOR, HASTALAR SEDYEDELERDE HİZMET ALMAYI BEKLİYOR”

Annelise Guillot isimli bir hemşire, çalışma koşullarıyla ilgili yaptığı açıklamasında, “Artık işimizi doğru şekilde yapamıyoruz. Her seferinden bizden daha fazlası bekleniyor. Bu da bizim için tehlikeli olmaya başladı.” ifadelerini kullandı.

Hastaların güvenliği konusunda endişelendiğini söyleyen Eleonor isimli hemşire ise, “Tek bir hemşire 20 hastayla ilgilenmek zorunda kalıyor. Yatak olmadığı için bazı hastalar saatlerce sedyede bekliyor.” dedi.

https://www.habersaglikcilar.com/almanyada-hemsirelik.html


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here