Hemşire Başına Kaç Hasta Düşüyor

0
56

Hemşire Başına Kaç Hasta Düşüyor

Hep duymuşsunuzdur doktor başına düşen hasta sayısı diye fakat kimse bir hemşire başına kaç hasta düştüğünü bilmez. Neden hemşire çalışmıyor mu?  Doktorlar kadar önemi yok mu? Yada öğretmen başına düşen öğrenci sayısını bile duymuşsunuzdur. Hemşire ya devlet memuru değil yada hizmet sektöründe çalışmıyor.

Doktorlar günü öğretmenler günü televizyonlarda sosyal medyalarda kutlanırken hemşireler günü yada sağlıkçılar günü neden adı geçmiyor. Sağlıkçılar sadece doktorlardan memurlar ise öğretmenlerden mi ibaret bu konuda sağlık personelinin hakkı ihmal ediliyor.

Hemşire başına ,ATT başına, anestezi teknisyenleri başına düşen hasta sayıları istatistikleri bu kadar mı önemsiz?Hemşire başına düşen hasta sayısı bugün 92 yanlış duymadınız. 92 hastaya bir hemşire düşüyor. Gözünüzde canlandırın 92 hasta sıraya girmiş bir hemşire onlardan kan alması için bekliyorlar. Sonra da sırada çok bekledikleri için sinirlenip sağlık personeline saldırıyorlar.

Hemşire 92 hastaya baktığında işi bitmiyor. Bu sefer aynı hastaların 2. 3. kez tedavileri işlemleri başlıyor. Bir hastanın hemşireyle işi bir kere de bitmiyor. Bu sayı çarpı 2,3,4,5 olarak hesaplayalım. Yatan hastaların tedavileri,kanları,serumları,işlemleri vs bir çok kez muhatap olması da cabası..Habersaglikcilar. com  olarak sağlıkçıların yanında olmaya devam ediyoruz. Bu durumda ne yapılmalı peki? Hemşire,ATT,Laboratuvar tekn.Anestezi vs branşların alımları artık arttırılmalı.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, aktif çalışan hemşire sayısının 150 bin 777, hemşire başına düşen hasta sayısının ise 92 olduğunu bildirdi.

Habersaglikcilar.com özel haberidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here