Hemşireliği Bıraktı Ve Şimdi Patron Oldu

0
32

Hemşireliği Bıraktı Ve Şimdi Patron Oldu

Antalya’da 59 yaşındaki emekli hemşire Filiz Sarıgöz, kayınpederinin mesleği olan yeni mesleğine başladı. Herkesin emeklilik hayali farklıdır.  Eski hemşire şimdi KOSGEB’in de kredi desteğiyle deri boyama, ayakkabı tamirciliği, cüzdan, çanta ve valiz gibi ürünlerinin bakım ve onarım işlerini yapıyor.
Girişimci Filiz Sarıgöz, hemşirelikten emekli olduktan sonra boş kalmak yerine kayınpederinin mesleği olan ayakkabı ve deri tamirciliği yapmak istedi. Bu düşüncesini ailesiyle paylaşarak onların da desteğini alan Sarıgöz, televizyonda yayınlanan bir haberde kadın girişimcinin KOSGEB’den destek aldığını gördükten sonra harekete geçti.
KOSGEB’in bu tür girişimciliğe hibe ve kredi verdiğini öğrenen Filiz Sarıgöz, 10 günlük girişimcilik kursunun sonunda yüzde 80 oranında hibe desteği almaya hak kazandı. Bunun üzerine Lara’da deri ve ayakkabı tamirciliği dükkanı açan Sarıgöz, yıllar önce vefat eden babasının mesleğini yürütmeye başladı.
Etrafındaki insanların “Sen bu işi yapamazsın, bu erkek işi” demesine karşı hırslanan Filiz Sarıgöz, “Baba mesleğim olduğu için el yatkınlığım vardı. Kimsenin ne dediğine kulak asmadan, bu işe başladım. Kendime güvendim, ailemin desteğini aldım” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here