Hemşireyi Darp Eden Ambulans Şoförüne Para Cezası

Hemşireyi Darp Eden Ambulans Şoförüne Para Cezası

Kastamonu 112’de Ambulans Şoförü Satılmış S. tarafından darp edilen Hemşire Belgin Bilgiç’in mahkemesi bugün karara vardı.

Geçtigimiz yil Kastamonu 112’de gerçeklesen olayda, hastayi hastaneye teslim eden hemsire Belgin Bilgiç ambulansa geri dönmüs, Ambulans soförü Satilmis S.’nin sert bir üslupla “arkaya geç ben uyuyacagim” tepkisi ile karsilasmisti.
Ambulansin arkasina geçmeyi kabul etmedigi için soförün hakaretlerine maruz kalan hemsire, soförün “halen inmiyorsun demek” tepkisi ile tekmelenerek darp edilmisti.
TEHDITLER DURMUYOR
Bu hareket karsisinda Hemsire Belgin Bilgiç’in “tamam iniyorum polise sikayet edecegim” demesi üzerine soför Satilmis S. bu kez kapilari kilitlemis, “sikiyorsa sikayet et, et de bak sana neler yapabilecegimi gör” diyerek ambulansi çalistirarak tehlikeli bir hizla yola çikmisti.
Satilmis S. yol boyunca hakaret etmeye devam etmis ve gidene kadar hemsirenin aglamasini umursamamisti.
Soka giren hemsire iner inmez 112 komuta merkezine bilgi vermis ve darp raporu alarak polise sikayette bulunmustu.
HUKUK MÜCADELESI
Gerçeklesen olay sonrasinda hem hastane hem savcilik sorusturma baslatmis ama soför görevine devam etmisti.
Soför Satilmis S. bununla da kalmayip hemsire Belgin Bilgiç adina karalama kampanyasi baslatarak “parti benim arkamda ben Boyabatliyim hastane benim arkamda, senin kimin var, seni süründürecegim” gibi tehditlerde bulunarak Bilgin Bilgiç’e tehditlerine devam etti.
Hakkini yasal yollarla arayan Belgin Bilgiç olayi mahkemeye tasidi. Mahkeme Hemsire Bilgin Bilgiç’i hakli bularak, soför Satilmis S.’yi sabikasi olmadigi için para cezasina çarptirdi.
Bilgiç, Hukuk mücadelesine devam ederek söz konusu sahis hakkinda maddi manevi tazminat davasi açacak ve idari sorusturmayi yeniden baslatacak.
 Saglikta siddetin önüne geçilmesine yönelik her gün açiklamalar yapan yöneticilerin kendi bünyelerindeki siddet ve tehdit uygulayan personele karsi yaptirim uygulamamasi düsündürücü. Bazi seylere kendimizi düzelterek baslamak gerektigini düsünüyoruz.