Hukuk Öğrencileri Tedaviyi Beğenmemiş

Hukuk Öğrencileri Tedaviyi Beğenmemiş

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne enterit şikayetiyle giden Hukuk Fakültesi öğrencileri Fatih Adnan Öztürk ve Eren Karayaka’nın mağdur görüntüleri üzerine hastane başhekimliği açıklama yaptı.

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimliğinden Medimagazin’e yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

‘Sosyal medyada bazı üniversite öğrencilerinin hastanemiz acil servisinden tedavilerinin tamamlanmadan çıkarıldığına dair yapılan bir haberle ilgili olarak Tıp mesleğinin itibarına zarar verecek bir tartışmanın sürdürüldüğünü üzülerek görmekteyiz.
Haberde adı geçen öğrencilere Acil Servisimizde ilk müdahaleleri yapılmış ve gözlem odasına alınmışlardır. Nöbetçi acil doktoru fıtık boğulması şüphesiyle gelen başka bir hastayı değerlendirmek üzere muayene odasına geçmiştir. Gözlemdeki öğrenciler yapılan tedaviyi yetersiz bulmuş olmalılar ki muayene odasına izinsiz girerek muayeneyi yapmakta olan doktorumuza sert ve ağır ifadeler kullanmışlardır. Bunun üzerine görevli doktor muayene odasının hastanın mahremi olduğunu ve hemen odayı terk etmeleri gerektiğini söylemiştir. Oluşan gergin ortamda karşılıklı uygunsuz ifadeler kullanılmıştır. Öğrencilerin veya herhangi bir hastanın tedavisi tamamlanmadan hastaneden çıkarılması gibi bir durum asla söz konusu değildir. ‘