İdrar Yerine Çay Verdi Sonuçlar Normal Çıktı

İdrar Yerine Çay Verdi Sonuçlar Normal Çıktı

Ermenistan’da gelen şikayetler üzerine kurumun laboratuvarını denetleyen hastane müdürü, sonuçlar karşısında şoke oldu. İdrar numunesi yerine verdiği çayı bile fark etmeyen çalışanların çoğu kovuldu.

Ermenistan’ın Masis kentinde bir hastanenin müdürü olan Nune Avanesyan, hastanenin laboratuvarındaki çalışanları denetlemek amacıyla idrar testi için idrar örneği yerine çay verdi. Uzmanlar idrar yerine çay olduğunu fark etmedi ve çay ile yaptıkları testin sonuçlarını sundu.

ŞİKAYETLER ÜZERİNE HAREKETE GEÇTİ

Masis kentinde bir hastanenin müdürü olan Nune Avanesyan, hastalardan gelen şikayetler üzerinde laboratuvardaki uzmanları denetleme kararı aldı.

ÇAYI FARK ETMEDİLER

Denetimleri aktaran Avanesyan “Kendi kanımı farklı isimlerle verdim, her birinde farklı sonuçlar aldım. İdrar örneği yerine çay verdim, idrar sonucu aldım. Raporda örneğin içinde de tüm hücresel bileşenlerin olduğu yazılıydı” ifadelerini kullandı.

8 KİŞİ İŞTEN ÇIKARILDI

Avanesyan, laboratuvarın çalışanlarının defalarca uyarıldığını, denetimin ardından da 15 çalışandan 8’inin işten çıkarıldığını söyledi.