İŞTE FEDAKÂR 112 ÇALIŞANI

0
59
Organize kabahat örgütü başkanı Sedat Peker'in kardeşi Atilla Peker'in gazeteci Kutlu Adalı cinayetine ait argümanlarıyla ilgili soruşturma ...

İŞTE FEDAKÂR 112 ÇALIŞANI!
Geçtiğimiz günlerde ekranlarda ülke genelinde yankı uyandıran bir haber gördük: Kayseri’de ihbar üzerine olay yerine giden 112 çalışanı, ambulans kardan dolayı eve yaklaşamayınca yaşlı hastayı 500 metre sırtında taşıyarak ambulansa getirdi! Başlıklar “112 çalışanından büyük fedakârlık” tı. Haberleri izleyen insanlar işini özveriyle yapan bir çalışan gördüler izlediklerinde. Eminiz ki orada yapılmak istenen de bir an önce götürebilmekti yani umarız ki öyledir.
Fakat profesyonel anlamda bakıldığında yapılan eylem farklı tartışma konularını beraberinde getiriyor. Kesinlikle yanlış pozisyon ile kendi sağlığını tehlikeye atmanın yanı sıra kullanılabilecek, taşımayı kolaylaştıracak vakum sedye gibi bir sedye ve yardımcı olabilecek kişi sayısına sahipken gelecekte diğer çalışanlara karşı hasta ve yakınlarının beklentileri yükseltilmiş ve iş yükü artırılmıştır.
Aldığımız eğitimler, edindiğimiz bilgiler işimizi profesyonel bir şekilde yapmak için sürekli destekleniyor. Bir mesleğin doğru yapılması önemli fakat nasıl yansıtıldığı da en az düzgün yapmak kadar önemli. Bu yönüyle sosyal medyada duyar kasmak yerine bakış açımızı güçlendirmeliyiz. Diğer sağlık grupları için de örnek olmalı. Sağlık personeli olarak kendimizi geliştirmek bizi bir adım önde tutmakla birlikte işimizi daha kolay hale getirir.

Dilek YİĞİT

Habersaglikcilar köşe yazarı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here