Kalp Atışı Dizisine Tepki

0
64

Kalp Atışı Dizisine Tepki

Sağlık Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkan Yardımcısı Mehmet Paytar, yer verdiği sahneler ile hekim dışı sağlık personeli hakkında olumsuz bir imaj yaratan Kalp Atışı Dizisi yapımcısı ve ekibine tepki gösterdi.

Paytar,  Sağlık Bakanlığı ve RTÜK’e başvurup gerekli girişimleri başlatacaklarını söyledi.

Murat Boz’un Dönerse Senindir filminde hemşireleri obje olarak kullanmasının ardından izlenme rekorları kıran Kalp Atışı Dizisi’nde de sağlık çalışanlarını olduğundan farklı gösteren sahnelerin yer alması tepki çekti. En çok izlenen dizilerinden biri olan Kalp Atışı’ndaki sahnelerde sağlık personellerini rencide edici ifade ve görüntülerin yer almasının kabul edilemez olduğunu belirten Paytar, “Kalp Atışı Dizisi’nin 11. Bölümünde bu defa 112 ambulanslarında fedakarca çalışan Paramedikler hedef alınmıştır. Hastayı sedyeye taşıyan paramediklere seslenen doktor, ‘Paramedik al sedyeyi kaybol hızlı hızlı’ şeklinde konuşarak adeta azarlar tarzda bir üslup ile konuşmuştur. Sağlıkçılar ve  Sağlık Sen olarak böyle bir üslubu kabul etmemiz mümkün değildir. Radyo ve TV Üst Kurumu ve  Sağlık Bakanlığı’na başvurarak tepkimizi dile getireceğiz” dedi.

KİMSE FARKLI BİR İMAJ ÇİZMESİN

Sağlık Bakanlığı ve RTÜK’ün sağlık alanında çekilen dizi ve filmleri daha dikkatli incelemesi ve yakın takip etmesi gerektiğini anlatan Paytar, “Gece gündüz, bayram demeden 7 -24 çalışan sağlık çalışanlarımız tüm olumsuz çalışma koşullarına rağmen özveri ile halkımıza hizmet etmektedir. Ancak izlenme oranları çok yüksek olan dizilerde veya filmlerde sağlık çalışanlarımızı incitecek sahnelerin yer alması bizleri üzmektedir.  Sendika olarak bu tür sahnelere karşı tepkimizi dile getirmeye devam edeceğiz. Kimse sağlık personelini farklı bir şekilde kamuoyuna yansıtmaya çalışmasın” dedi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here