Köyceğiz’de yangın seferberliği

0
43
Köyceğiz’de yangın seferberliği
Köyceğiz’de yangın seferberliği

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde geçtiğimiz Perşembe günü başlayan yangın halen devam ediyor. Yeşilköy Mahallesi’nde başlayan ve Ağla Mahallesi’ne saran yangın tüm hızıyla devam ederken, yangının dumanlarının Denizli’nin Çameli ilçesinden gözüktüğü öğrenildi.

Yangın nedeniyle Yeşilköy ve Çalca’daki bazı evler önlem amaçlı tahliye edilmişti. Bugün sabahtan saatlerinde ise yangının Yeşilköy’deki evlere korkutma etmeye başlaması ile vatandaşlar az kalsın seferberlik ilan etti. Su doymuş traktör ve tankerler hazır beklerken, genci yaşlısı yüzlerce vatandaş yangının evlere yaklaşmaması için yangın söndürme çalışmalarında büyük uğraş sarf ettiler.

Vatandaşlardan kimisi su şişeleri ile ateş bölge yerleri söndürmeye çalışırken, birçok yurttaş ise itfaiye erlerine ulaşan hortumlarda sıralandılar. Söndürme çalışmalarının yanı sıra çoğu vatandaş da söndürmeye katılanlara su, buz, soda ve ayran taşıdı.

Söndürme çalışmalarında fenalaşan bir takım vatandaşlara ilkyardım ekipleri müdahale etti. Karadan ve havadan müdahalenin devam ettiği yangında alevler Yeşilköy Mahallesi’ndeki evlere yaklaşık 50 metre mesafeye dek ulaştı. Hava ve doğa şartlarının elverişsiz olduğu için söndürme çalışmalarının güçlükle yapıldığı yangına havadan uçak ve helikopterler de müdahale etti.

Mete Sönmez

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here